iPhone 7 iOS 12 Ekran Süresi

Hocam ben performans artışı beklemiyorum zaten pek anlaşamıyoruzda 😄 Ben 6-6:30 saat olan ekran süremin 4 saatlere düşmesinden yakınıyorum.
Onun sebebini size en başta söyledim. Pili iyileştiricekler yazmışsınız. Öyle bir şeyin çok mümkün olmadığını belirttim. Gece 2'de %90'dı şuan %51 ben telefon ile müzik dinliyorum genelde. Onun dışında bir işim olmuyor. Ondan 1 günü çok rahat çıkarıyor.
NOT: Dün akşam 5 gibi %100'dü şarjım 24 saat olmuş neredeyse. Şuan %51 halen.

Onun sebebini size en başta söyledim. Pili iyileştiricekler yazmışsınız. Öyle bir şeyin çok mümkün olmadığını belirttim. Gece 2'de %90'dı şuan %51 ben telefon ile müzik dinliyorum genelde. Onun dışında bir işim olmuyor. Ondan 1 günü çok rahat çıkarıyor.
NOT: Dün akşam 5 gibi %100'dü şarjım 24 saat olmuş neredeyse. Şuan %51 halen.
İşte mühim olan ekran süresi burda.. Telefonu ne kadar kullandınızda 51 oldu diye bakmak gerekiyor. Ben zaten pil performansının artacağına falan inanmadım. Ama düşmeseydi bu kadar iyiydi.
Benim telefon iPhone 6 %89 pil sağlığı var, sizinki çok düşük geldi bana.
O da biraz kullanıma bağlı hocam ya. Çok yoğun kullananların doğal olarak daha hızlı azalıyor.

Evet uygulama açılışlarında bir hızlanma söz konusu. Fakat batarya süresi konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Benim gibi testler yapıyor musunuz bugün mesela telefonu şarjdan 9:22 'de çıkarmışım şu an %25 kalmış ekran sürem 3 saat 16 dakika. iOS 11.4 kullanırken bu kadar az ekran süresi aldığımı tahmin etmiyorum.

Pilin daha az gitmesi nasıl normal bu güncellemede pili iyileştircez iyileştircez diye haykırdılar?

Hocam 14 aylık cihazın nasıl pili %100 oluyor sizinki ekstrem durum bence 🙃 Kullandığım şarj cihazı orijinal kesinlikle.

Cihaz hala garanti kapsamındaysa eğer bence Apple'dan bir randevu al ve cihazın pilinin değişimini talep et. Zaten ücretsiz yapıyorlar.
Eğer ki garanti kapsamı dışındaysa, 219 TL gibi bir değişim ücreti var.

Cihaz hala garanti kapsamındaysa eğer bence Apple'dan bir randevu al ve cihazın pilinin değişimini talep et. Zaten ücretsiz yapıyorlar.
Eğer ki garanti kapsamı dışındaysa, 219 TL gibi bir değişim ücreti var.
Evet garanti kapsamında. Şunu merak ediyorum acaba önümüzdeki yılın başlangıcı itibariyle her türlü pil değişimi ücretli mi olacak yoksa ilk pil değişimi her zaman ücretsiz mi?

Arkadaşlar hazır burda konusu varken sorayım yenisini açmayım, ben bu şarj illeti yüzünden dedim ki iTunes ile yedek alayım, telefonu tamamen sıfırlayıp o yedeği geri yükleyim keza öyle de yaptım. Fotoğraflarım vesaire geldi ayarlarım olduğu gibi geldi uygulamalarında işte bazı önbellek bilgileri falan duruyor gibi. Şimdi Android sistemden kalan "yedeklemeyi geri yükleme yaptığında stabilitenin azaldığı şüphesine kapılma" durumu iOS cihazlar için geçerli mi? Yani ne biliyim tekrar sıfırlayıp hiç geri yükleme yapmasam sıfırdan başlasam stabilitede birşeyler değişir mi? Ya da geri yükleme yoluyla yüklediğim için bildirim sorunları yaşar mıyım Instagram 'da falan?

Arkadaşlar hazır burda konusu varken sorayım yenisini açmayım, ben bu şarj illeti yüzünden dedim ki iTunes ile yedek alayım, telefonu tamamen sıfırlayıp o yedeği geri yükleyim keza öyle de yaptım. Fotoğraflarım vesaire geldi ayarlarım olduğu gibi geldi uygulamalarında işte bazı önbellek bilgileri falan duruyor gibi. Şimdi Android sistemden kalan "yedeklemeyi geri yükleme yaptığında stabilitenin azaldığı şüphesine kapılma" durumu iOS cihazlar için geçerli mi? Yani ne biliyim tekrar sıfırlayıp hiç geri yükleme yapmasam sıfırdan başlasam stabilitede birşeyler değişir mi? Ya da geri yükleme yoluyla yüklediğim için bildirim sorunları yaşar mıyım Instagram 'da falan?
Artı birşey daha sormak istiyorum, telefondaki sonradan yüklenmiş bütün uygulamaları silersem, ayarları da sıfırlarsam uygulamalara dair kalıntılar kalır mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı