iPhone 7 Plus batarya değişimi sonrası kullanım

ByBiceps

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selam.
Bugün iPhone 7 Plus telefonumun bataryasını değiştireceğim.
İnternette batarya değişimi sonrası telefonun 6 saat boyunca şarjda kalması hakkında uyarılar gördüm.
Bunu yapmamız gerekiyor mu?
Teşekkürler.

Eski bir internet efsanesi diyebiliriz, eski teknoloji bataryalarda geçerliydi diye hatırlıyorum. Yeni bataryalarda böyle bir şey söz konusu değil. Yapmanız gerekmiyor. Ayrıca öneri yeni bataryanızın deji olmasını öneririm, pil ömrünü 1-2 saat kadar fazla kullanıyorsunuz ama bataryalar dayanıklı değil 1 yılda ömrünü tamamlıyor.

Eski bir internet efsanesi diyebiliriz, eski teknoloji bataryalarda geçerliydi diye hatırlıyorum. Yeni bataryalarda böyle bir şey söz konusu değil. Yapmanız gerekmiyor. Ayrıca öneri yeni bataryanızın Deji olmasını öneririm, pil ömrünü 1-2 saat kadar fazla kullanıyorsunuz ama bataryalar dayanıklı değil 1 yılda ömrünü tamamlıyor.

Bu Deji bataryaları ben de gördüm hocam.
Pek güvenemedim, biraz çakma geldi açıkçası (gerçi hepsi çakma 😁)
Telefon çok yeni olmadığı için herhangi bir telefoncuda değiştireceğim hepsi orijinal Apple malı diyor ama ne kadar doğru bilemedim.

Bu Deji bataryaları ben de gördüm hocam.
Pek güvenemedim, biraz çakma geldi açıkçası (gerçi hepsi çakma 😁)
Telefon çok yeni olmadığı için herhangi bir telefoncuda değiştireceğim hepsi orijinal Apple malı diyor ama ne kadar doğru bilemedim.
Orjinal Apple marka bataryayı genellikle nitelikli servisler takıyor onlarda çok pahalı oluyorlar. Deji iyidir çakma değildir. Performanslı uzun pil ömrü sunar ama kendi ömrü bir yıl içerisinde dolar. Deji takın derim pişman olmazsınız.

Orijinal Apple marka bataryayı genellikle nitelikli servisler takıyor onlarda çok pahalı oluyorlar. Deji iyidir çakma değildir. Performanslı uzun pil ömrü sunar ama kendi ömrü bir yıl içerisinde dolar. Deji takın derim pişman olmazsınız.

Teşekkürler önerinizi dikkate alacağım.

Geri
Yukarı