iPhone Apple Kimliği kırılır mı?

Alchetorn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 2. El aldığım bir tane iPhone 5s var bunu aldıktan 4 ay sonra falan format atayım dedim attıktan sonra telefonun ilk sahibine ait olan Apple kimliğini istedi adama sordum hatırlamıyorum dedi.
Cihaz kilit durumunda bunu ücretsiz yoldan nasıl açabilirim?

Dosya Ekleri

• 15627692186921235561150.jpg
    15627692186921235561150.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 156
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar elimde 2. El aldığım bir tane iPhone 5s var bunu aldıktan 4 ay sonra falan format atayım dedim attıktan sonra telefonun ilk sahibine ait olan Apple kimliğini istedi adama sordum hatırlamıyorum dedi.
Cihaz kilit durumunda bunu ücretsiz yoldan nasıl açabilirim?

Cihaza ait bir satın alım belgesi (fatura, sevk irsaliyesi, kredi kartı ekstresi, operatör üzerinden alındıysa operatör sözleşmesi) var ise (sizin adınıza olması şart değil) Apple Destek hattını arayarak cihaz ile içerisindeki kimliği birbirinden ayırıp kendinize ait Apple kimliği ile kullanmanız mümkün.

Evrak yok ise ve ilk sahibi ile hala iletişim halindeyseniz, satın aldığı yerden evrağın bir kopyasını isteyebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı