iPhone bilgisayara WhatsApp yedeği alınıyor mu?

Mirac Acar

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sarıyer
Daha fazla  
Merhaba babam yıllardır Android kullanıyordu 3-4 ay önce 16 GB iPhone 6S e geçti. WhatsApp mesajları çok çok önemli, biraz uğraşıp Android cihazdan IOS'a mesajları aktarabildim. Yeni bir IPhone'ya geçecek iTunes'tan bilgisayara telefon yedeği aldım. Yeni cihaza bu yedeği geri yükledim tüm ayarlar şifreler notlar fotoğraflar (iCloud yedekleri olmauanlar dahil) yeni cihaza geçti. WhatsApp uygulaması yüklenirken yarıda kestim çünkü eğer wp mesajları geçmezse diğer telefondan wp oturumu kapanınca mesajlar gidebilir diye düşündüm. Mesajlar günlük olarak iclouda yedekleniyor olarak gözüküyor ancak kendim yedekleme tuşuna basınca iCloud oturum açın vs diyor ve yedekleme tuşu aktif gözükmüyor.

Sorularım şunlar;
- Yeni iPhone cihaza mesajlar geçmezse, eski cihaza tekrar giriş yapıldıgında mesajlar aynı şekilde geri gelir mi?
- Sadece bilgisayar yedeği ile WhatsApp mesajları geri gelir mi?
- Bilgisayardan aldığım eski cihaz yedeği, yeni cihaza geri yüklediğim zaman kayboluyor mu yoksa bilgisayarda kalıyor mu?

Okurken beynim eridi ama bilgisayar yedeği Whatsapp mesajlarını geri getirir. iPhone 5'ten aldığım yedeği 8+'a geçirebilmiştim. Sanırım eski cihaz yedeği kaybolmaz. İlk sorunun cevabı hayır olabilir çünkü SİM kart artık yeni telefonda olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı