iPhone Deji Batarya nasıldır?

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
Deji batarya alacağım. Kullananlar var mıdır, memnun mudur? Aklıma takılan birkaç soru var. "Silikon anat pil" yani daha fazla mAh olan pil ile normal iyon pillerin farkı nedir ve kullanımı nasıl olur? Örneğin ilk alımda yüzde kaçın altına getirip tam şarj yapmamız gerekir? Aylar sonra nasıl şarj etmemiz gerekir iki pilde de vs. Kendim değiştireceğim, sizce zor mu? Daha önce telefon içini vs açtım. Telefoncu fiyat biçer çünkü.

1 sene kullanırsın bariz düşüşü görürsün ilk aldığınla. Ama piyasada orijinal diye satılan yazısı elle silinen bataryadan kat kat iyidir.

Pişman olanlar daha fazla bilgi detay verseler keşke pişmanım demekle kalmayıp ona göre bakalım duruma.

En az 5 iphone da kullandım. En az 5 kişiye alıp taktım. Şimdi ise 11 PM de kullanıyorum sonuç olarak memnunum.
Ortalama 8-10 ay iyi performans veriyor ama sonradan performans düşmeye başlıyor.
Bence çok dert edilecek problem değil aslında çünkü fiyat performans ürünü.
Orijinal batarya fiyatının yarısının yarısına deji batarya alıyoruz ve garantili yani değişim ile çok çok yarı fiyatına toplamda 2 yeni batarya ile toplam orijinal batarya kullanım süresi kadar ömür sunuyor mesele bu.

Bu arada batarya değişim sonrası kesinlikle cihazı sıfırlayın veya yeniden yazılım yükleyin

örneğin
Apple orijinal batarya atıyorum 2.000 TL kullanım ömrü atıyorum 20 ay ve 1x batarya
Deji 500 TL kullanım ömrü atıyorum 8-10 ay 1x batarya değişim ile + 8-10 ay toplam 18-20 ay

Son düzenleme:
Pişman olanlar daha fazla bilgi detay verseler keşke pişmanım demekle kalmayıp ona göre bakalım duruma.

En az 5 iphone da kullandım. En az 5 kişiye alıp taktım. Şimdi ise 11 PM de kullanıyorum sonuç olarak memnunum.
Ortalama 8-10 ay iyi performans veriyor ama sonradan performans düşmeye başlıyor.
Bence çok dert edilecek problem değil aslında çünkü fiyat performans ürünü.
Orijinal batarya fiyatının yarısının yarısına deji batarya alıyoruz ve garantili yani değişim ile çok çok yarı fiyatına toplamda 2 yeni batarya ile toplam orijinal batarya kullanım süresi kadar ömür sunuyor mesele bu.

Bu arada batarya değişim sonrası kesinlikle cihazı sıfırlayın veya yeniden yazılım yükleyin

örneğin
Apple orijinal batarya atıyorum 2.000 TL kullanım ömrü atıyorum 20 ay ve 1x batarya
Deji 500 TL kullanım ömrü atıyorum 8-10 ay 1x batarya değişim ile + 8-10 ay toplam 18-20 ay
iPhone 7 Plus cihazımda orijinal bataryamın pil sağlığı çok kötü olmasına rağmen sıfır deji bataryadan daha iyi verim vermişti. Bu arada cihazı hem sıfırlamıştım hem de aynı yazılımı yüklemiştim. iPhone 11 kullanan bir arkadaşım da aynı şekilde aynı durumları yaşadı. Şuan iPhone 11 kullanıyorum, orijinal batarya dışında batarya takmayı asla düşünmüyorum bu nedenlerle.

Geri
Yukarı