iPhone iOS 15.7'den sonra şarj hızlı bitmeye başladı

Evet ama ekran süresi sadece 3 saat bir süre sonra fazla düşüyor anlamıyorum.

3 Saat ekran süresi vermesi normal mi peki?
3 saatte %100'den %20'lere kadar geliyorsa sıkıntı. Pil yeni değiştiyse yüklenseniz de 3 saatte en fazla %30 falan gider diye tahmin ediyorum. Benimki ilk aldığımda 3 saat kesintisiz kullansam %73-75 olabilirdi ancak.

3 saatte %100'den %20'lere kadar geliyorsa sıkıntı. Pil yeni değiştiyse yüklenseniz de 3 saatte en fazla %30 falan gider diye tahmin ediyorum. Benimki ilk aldığımda 3 saat kesintisiz kullansam %73-75 olabilirdi ancak.

Maalesef geriliyor 12 saat şarjda tutma olayınıda yaptım hücrelerini açar belki diye ondan sonra biraz daha yavas gitmeye basladi kalibrasyonda yaptım ama anlayamiyorum.

Acaba o 12 saat şarj olayını sadece ilk şarjda mı yapmamız gerekiyor sonradan yaparsak bir etkisi olmuyor mu batarya açısından bana biraz saçma geldi diye 6 saat şarj edip kullanmistim 3 gün önce bataryayi taktirdigimda sonra aşırı hızlı gitmeye başladı bende 12 saat olayını yaptım bu sefer aşırı değil ama hızlı gitmeye başladı 3 saat kesintisiz kullandigimda 20'lere kadar geriliyor çok saçma geldi bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.

Son düzenleme:
Maalesef geriliyor 12 saat şarjda tutma olayınıda yaptım hücrelerini açar belki diye ondan sonra biraz daha yavas gitmeye basladi kalibrasyonda yaptım ama anlayamiyorum.

Acaba o 12 saat şarj olayını sadece ilk şarjda mı yapmamız gerekiyor sonradan yaparsak bir etkisi olmuyor mu batarya açısından bana biraz saçma geldi diye 6 saat şarj edip kullanmistim 3 gün önce bataryayi taktirdigimda sonra aşırı hızlı gitmeye başladı bende 12 saat olayını yaptım bu sefer aşırı değil ama hızlı gitmeye başladı 3 saat kesintisiz kullandigimda 20'lere kadar geriliyor çok saçma geldi bana yardımcı olabilirseniz cok sevinirim.
Aşırı şarjda tutmak zararlı. Ben de denedim. Şarjda çok tutarsam daha hızlı düşüyor. Şarjda bekletme. Ama böyle bir şeyi ilk kez gördüm. 3 saatte bitmesi için pil ömrünün gerçekten bitmiş olması gerekir. Benimki de 4.30 saatte bitiyor diyebilirim ama pil ömrü %72. Yani %100 değil %72'den düşüyormuş gibi hesaplayınca normal geliyor.

Aşırı şarjda tutmak zararlı. Ben de denedim. Şarjda çok tutarsam daha hızlı düşüyor. Şarjda bekletme. Ama böyle bir şeyi ilk kez gördüm. 3 saatte bitmesi için pil ömrünün gerçekten bitmiş olması gerekir. Benimki de 4.30 saatte bitiyor diyebilirim ama pil ömrü %72. yani %100 değil %72'den düşüyormuş gibi hesaplayınca normal geliyor.

Anladim hocam teşekkür ederim.

Yeni telefonumu bozduğum için bir süre 1.nesil iPhone SE'ye geçtim 14.6 sürümünde 15.7.3'e güncellesem sıkıntı yaşar mıyım? Şu anda kasma donma yok yeni pil aldım, pilide gayet güzel gidiyor. Pişman olur muyum olmaz mıyım bilmiyorum. Size danışmak istedim, pil konusunda hızlı bitme veya hız konusunda yavaşlama olur mu güncellersem? Bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı