iPhone şarj soketinin orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

acheron1616

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Biraz araştırma yaptım ama net bilgi bulamadım.
iPhone 7 Plus telefonum var. Telefon şarj almıyor. (kablo ve adaptörde sıkıntı yok)
30 deneme de anca 1 kere şarj olmaya başlıyor (soketin içi temiz).

Bugün bir tamirciden fiyat aldım. Yan sanayi 170, orijinal 300 dedi.
Yan sanayiden sinyal sorunları olduğunu söyledi.

Benim sorum şu; parçanın yan sanayi olup olmadığını nereden anlarız? Aynı parça 50 TL'ye de satılıyor 100 TL'ye de satılıyor internette.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamak zor. En iyi yöntem PC'ye takıp fotoğraf falan aktarmak. Sorunsuz ise orijinal olma ihtimali yüksek.

Herkese iyi forumlar. Biraz araştırma yaptım ama net bilgi bulamadım.
iPhone 7 Plus telefonum var. Telefon şarj almıyor. (kablo ve adaptörde sıkıntı yok)
30 deneme de anca 1 kere şarj olmaya başlıyor (soketin içi temiz).

Bugün bir tamirciden fiyat aldım. Yan sanayi 170, orijinal 300 dedi.
Yan sanayiden sinyal sorunları olduğunu söyledi.

Benim sorum şu; parçanın yan sanayi olup olmadığını nereden anlarız? Aynı parça 50 TL'ye de satılıyor 100 TL'ye de satılıyor internette.

Hepsi yan sanayidir.

Çok sağolun ilginiz için. Arkadaşın da dediği gibi hepsi yan sanayi oluyormuş. Anca çıkma olursa orijinal oluyormuş. 300 tl vermek mantıklı gelmiyor ona da.

Hocam yan sanayinin iki tipi var, birisi (Örnek 50TL) 2-3 aya bozulacak yan sanayidir. Ama A+ dediğimiz yan sanayiler teknik servis dışında zor anlaşılır yan sanayi olduğu.

Arkadaşlar yorumlarınız için sağ olun. Elimde ki kabloların hepsi arızalıymış (yeni olmalarına rağmen). Başka kabloyla deneme suretiyle kabloların arızalı olduğunu anladım 😀 soket değişimine gerek kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı