iPhone SE 16 GB Hafıza Yeterli midir?

iclouddan oyun oynayamazsın iclouda sadece oyununun save dosyalarını vs. gönderebilirsin. Ayrıca icloud a veri attıktan sonra tekrar incelemek istersen yine indirmen gerekir. Icloud daha çok backup içindir olurda telefonuna birşey olursa diye kullanılır daha çok. 16 gb' a gelince ben ilk çıktığı dönemden beri 5s kullanıyorum. 16 gb nerdeyse hiç telefon kullanmadığım için bana yetiyor ama video kaydetme, yüksek kalite oyun işlerine girersen yeteceğini sanmam.
Birde şeyi soracaktım bu saatten sonra 5S alınırmı SE çıktı falan yani sence telefona destek falan gelirmi yoksa apple öldürürmü 5s i
1.si arkadaşın dediği gibi 16 gb yeterli Kaldıki 128 gb 6s telefonumda 3.5 gb dolu fifa 16, 3-4 oyun daha+sosyal medya içeren şeyler ( resim çekmiyorum çeksemde 1 gb dolmaz etti sana 4.5 gb yine yetiyor ).
Kısaca yeterli iclouda resim atabilirsin.

iPhone 4 8GB kullanıp hafıza sıkıntısı yaşarken 16GB alsam hiç derdim kalmayacak derdim. iPhone 6 Plus 16GB alırken tereddüt etmedim bu yüzden ama okulun yanına iş ve ikisinin ardına da DSLR kameram eklenince 64GB almadığıma pişman oldum. Uygulamalar da belirli bir süre sonra önbellek olayını çöplüğe çevirdikleri için çok çabuk doluyor.
Burda asıl konu telefonu ne için, neye yönelik kullanacağınız.

Fotoğrafları iCloud'dan kullanabilirsin ama bağlantı sıkıntısı yaşadığında erişim mümkün olmuyor. Ayrıca 5GB iCloud da yetmiyor öyle olunca. 50GB ya da 100GB yükseltme alman gerekir.

iPhone 4 8GB kullanıp hafıza sıkıntısı yaşarken 16GB alsam hiç derdim kalmayacak derdim. iPhone 6 Plus 16GB alırken tereddüt etmedim bu yüzden ama okulun yanına iş ve ikisinin ardına da DSLR kameram eklenince 64GB almadığıma pişman oldum. Uygulamalar da belirli bir süre sonra önbellek olayını çöplüğe çevirdikleri için çok çabuk doluyor.
Burda asıl konu telefonu ne için, neye yönelik kullanacağınız.

Fotoğrafları iCloud'dan kullanabilirsin ama bağlantı sıkıntısı yaşadığında erişim mümkün olmuyor. Ayrıca 5GB iCloud da yetmiyor öyle olunca. 50GB ya da 100GB yükseltme alman gerekir.
Safarini temizliyor musun ? Ayrıca telefonu ara sıra kapatman önbelleği temizlemene yardımcı olabilir.

Dün iPhone SE 16 GB modelini satın aldım. Telefon gerçekten çok hızlı ve hafıza bakımından sıkıntı yaşamıyorum. Birazda kullanım alanına bağlı aslında. Ben sosyal medyada geziyorum müzik falan dinliyorum pek fotoğrafla videoyla işim olmuyor. Yaklaşık 15 sosyal medya uygulaması kurdum ve içinde 300 küsür fotoğraf var 8GB boş yerim kaldı. Müzik için zaten Spotify kullanıyorum hafızalık işim yok. Dersen ben 4K videolar çekicem fotoğrafları doldurucam bence uzak dur ama benim gibi bir kullanım şeklin varsa hiç dert etmeden alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı