iPhone SE 2020 pil sağlığı düşmesi

Sezgin3434

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
iPhone SE 64 GB modelini sıfır aldım ve bugün itibarıyla tam 1 ay oldu. 2 gün önce %99'a düştü ve bugün de %98 olmuş. Toplam şarj döngüsü 26. Gün içinde işim gereği mobil hep açık. WhatsApp ve sosyal medya için de arada bakarım. Oyun falan oynamam. Sizce sıkıntı olabilir mi bataryada?
  • iOS 14.5.1.

Pek sıkıntı olmaz merak etmeyin. Ama biraz anormal düşmüş garantiye yollayın.

Aynı modeli ben de kullanıyorum. 2020 Kasım'da almıştım. İlk başta oyun oynuyordum ve ağır bir oyundu. İlk bir ay boyunca oynadım ve pil sağlığı %97'lere kadar düştü. Sonrasında oyunu bıraktım ve o zamandan bu zamana %93'e indi şu anda. Bir ara Apple, IPhone'ların pil sağlığını, yeni gönderdikleri güncellemelerle düşürdüklerini kabul etmişlerdi. Bunun da etkisi büyük.

Aynı modeli ben de kullanıyorum. 2020 Kasım'da almıştım. İlk başta oyun oynuyordum ve ağır bir oyundu. İlk bir ay boyunca oynadım ve pil sağlığı %97'lere kadar düştü. Sonrasında oyunu bıraktım ve o zamandan bu zamana %93'e indi şu anda. Bir ara Apple, IPhone'ların pil sağlığını, yeni gönderdikleri güncellemelerle düşürdüklerini kabul etmişlerdi. Bunun da etkisi bü
Aynı modeli ben de kullanıyorum. 2020 Kasım'da almıştım. İlk başta oyun oynuyordum ve ağır bir oyundu. İlk bir ay boyunca oynadım ve pil sağlığı %97'lere kadar düştü. Sonrasında oyunu bıraktım ve o zamandan bu zamana %93'e indi şu anda. Bir ara Apple, IPhone'ların pil sağlığını, yeni gönderdikleri güncellemelerle düşürdüklerini kabul etmişlerdi. Bunun da etkisi büyük.
yani aslında görünürde düşük ama gerçek sağlığı dahamı yüksek demek istiyorsunuz

Ek olarak söylemek istediklerim: Pil sağlığını etkileyen faktörler; iyileştirilmiş pil şarjı muhakkak açık olsun, şarjınız %20'ye geldiğinde hemen şarja takın, takacak durumda değilseniz güç tasarrufu moduna alın ve en kısa sürede şarja takın, arka planda fazla uygulama çalışmasın, ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlayın ve ışık sensörlerinin parlaklığınızı ayarlamasına izin verin, arka plan teması koyu tema olursa da etkili olur, arka planda uygulama yenileme özelliğini ya tam kapatın, ya da en çok kullandığınız uygulamaların çalıştırılmasına izin verin. Konum servislerini kapatın diyenler olabilir çünkü en çok pil tüketen servistir ancak IPhone'un en önemli özelliği de odur, birçok uygulamanın baş unsurudur, bu sebeple kapatmanızı önermem, ayrıca telefonunuz kaybolursa nu sayede nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

Geri
Yukarı