iPhone True Tone Şarj Yer Mi?

• Konuyu başlatan Muyan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 8B

Muyan

Hectopat
Yer
Papa's Pizzeria
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Tekrardan merhaba sevgili dostlar. iPhone SE 2020 kullanıyorum ve yoğun kullanımlarda 4.5 saat (oyun), günlük Kullanım 5.5-6 saat, az kullanım 8-9 saat (Bildirimler, whatsapp vs.) olarak test ettim. Fakat bugünlerde şunu fark ettim. Apple'ın kendi sitesinde neredeyse her cihaz pil performansı karşılaştırılmasında iTunes'dan indirilen içeriklerde test ediliyor ve bu test sırasında Otomatik Parlaklık ve True Tone kapalı olduğu özellikle yazıyor. Ben açıkçası otomatik parlaklık gibi True Tone için de aynı sensörün çalıştığını ve ortama göre ayarladığını biliyorum. Sizce True Tone pilin performansına etki eder mi?

1609833381678.png

1609833472837.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan merhaba sevgili dostlar. iPhone SE 2020 kullanıyorum ve yoğun kullanımlarda 4.5 saat (oyun),günlük kullanım 5.5-6 saat, az kullanım 8-9 saat (bildirimler, WhatsApp vs.) olarak test ettim. Fakat bugünlerde şunu fark ettim. Apple'ın kendi sitesinde neredeyse her cihaz pil performansı karşılaştırılmasında ITunes'dan indirilen içeriklerde test ediliyor ve bu test sırasında otomatik parlaklık ve true tone kapalı olduğu özellikle yazıyor. Ben açıkçası otomatik parlaklık gibi true tone için de aynı sensörün çalıştığını ve ortama göre ayarladığını biliyorum. Sizce true tone pilin performansına etki eder mi?

Eki Görüntüle 817377

Eki Görüntüle 817385

Apple destek ile görüştügümde bu konuyu sormuştum. Sürekli ortam ışıgını algılamaya çalıştıgı için çok çok az etkileyebilecegini söylemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı