iPhone X'in iOS 16 performansı

True tone iPhone 8 dahil tüm cihazlarda var, sizin cihazda yok ise bu cihazın suçu değil ekranı değiştiği içindir. Ekran oranları birebir cihazlar, sadece biri OLED diğeri LCD. Kasa X de paslanmaz çelik, XR'da alüminyum, bu da bu cihazı daha hafif yapmakta. Batarya XR da kapasite olarak daha fazla. Sonuç olarak bir tercih yapmışsınız ancak doğru bilgilerle tercihinizi görün istedim, tek kamera ve ekran hariç X'in hiçbir artısı yok XR'den, ek olarak XR 1 güncelleme fazla alacak X'den, yani daha uzun ömürlü cihaz.

Ağırlık önemli değil kaliteli telefon kullanmak istiyordum ve ekran kalitesi çok çok iyi geldi XR'a göre X 2yıl güncelleme alsa XR 3 yıl alacak 2yıl sonra zaten daha üst bir telefona geçerim bari 2yılımı keyifli değerlendiriyim işlemci olarak hiçbir fark göremedim öyle aman Allah'ım ne yaptım ben falanlık bir işlemci performansı yok yani XR ı beğenmiyorum zaten XS istemiştim ama XR yollamışlar kurtlulduğum içinde çok mutluyum iyikide X almışım hocam konu neden XR'dan bilmem ne yaptınız falan değil bana göre XR X serisinin giriş seviyesidir herkese görede değişir.

Hocam o dediğiniz farkıda göremedim şu an hiç pişman değilim iyikide öyle yapmışım.

Sadece Instagram için kullanıyorsanız şu an fark etmezsiniz ama yaklaşık 2 sene sonra Instagram'da bile hissedersiniz. Bende iPhone 7 var bazı Reels'ler kasıyor ve asla düzgün izlenmiyor. XR özellikle tekli çekirdekte çok daha iyi.

Sadece Instagram için kullanıyorsanız şu an fark etmezsiniz ama yaklaşık 2 sene sonra Instagram'da bile hissedersiniz. Bende iPhone 7 var bazı Reels'ler kasıyor ve asla düzgün izlenmiyor. XR özellikle tekli çekirdekte çok daha iyi.

Hocam 2 sene sonrada zaten XR ın akıcı bir telefon olacağını sanmıyorum bana göre XR ın Xden tek artısı işlemcisi güncel olması işlemcide de inanın bir fark yok oyunda oynuyorum Ultra HD de açıyordu XR şimdi X HDR fakat yine 60FPS ben çok mutluyum vallaha ikisini de kullandım X daha üstün geldi XR biraz daha fp gibi X zaten amiral gemisi biliyorum ki XR ın içinde A12 olmasa kimse bu kadar yüceltmez portre modunda XR'dan daha iyi sonuç aldım.

XR alüminyum kasa kullanırken X çelik kasa X in çift kamerası var bu sebeple portre fotoğrafları daha iyi çekiyor ayrıca XR da true tone yok ve en sevdiğim özellik ayrıca ekranı çok büyük ve OLED değil kalas gibi X in ekranıda kasa kaliteside XR'dan daha iyi son olarak dediğiniz işlemci kısmı için ise araştırdım ve A11'in de hala güzel bir işlemci olduğuna tatmin oldum ve yeni Air podsumla da iPhone X im LED'e şu anda çok mutluyum demek istediğim iOS 16 olmasına rağmen hala hızlı bir cihaz.

Hocam o dediğiniz farkıda göremedim şu an hiç pişman değilim iyikide öyle yapmışım.

X in kalite anlamında 11'den bile daha iyi olduğunu söyleyebilirm çelik kasa kullanıyor ve ekran çözünürlüğü olarak da ikisinden de üstün.

X iPhone tarihinin yüzkarası. Daha çok kronik sorun bulunduran telefon görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı