iPhone XR mı, iPhone SE mi?

BR1907

Kilopat
Yer
Ankara
Bu yaz içinde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Kafamda iPhone XR ve iPhone SE var. İkisi arasında seçim yapamıyorum. Ekranın SE'den büyük olması ve ekran-kasa oranı, batarya gibi etmenler beni XR'ye yönlendiriyor. Ancak SE'nin de işlemcisinin bir sene daha yeni olması düşündürüyor. Günlük telefon kullanımım genelde 1-2 arası müzik dinlerim, Instagram ve Twitter kullanımım bazen fazla bazen az, otobüs ve metro kullandığımdan dolayı offline oyunlarda vakit geçiriyorum, ekran parlaklığı her zaman en yüksekte kullanırım -kısık parlaklıkta ekran bana her zaman fazla karanlık geliyor-, mobil verim genelde açık gezerim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Android düşünmüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
XR kullanan biriyim. Kardeşime de SE almıştık. Her iphone pil performansını zamanla yitirse de SE ilk kullanıldığı andan itibaren yetersiz kalıyodu. Aralarındaki en bariz fark bu.

Bende aynı şekilde arada kaldım, şu tablolar fikir verebilir diye düşünüyorum. Eğer iPhone SE modelinin tasarımı, büyüklüğü ve ekran-çözünürlük oranı sizin için yeterliyse iPhone SE tercih etmeniz tabii ki daha doğru olacaktır ancak bu saydıklarıma önem veriyorsanız çok Ultra bir fark olmadığından dolayı iPhone XR almak daha mantıklı olacaktır. Aradaki işlemci ve RAM farkı 1 yıl daha ileriye götürür SE modelini diye tahmin ediyorum. Ben bütçem yeterse iPhone 12 mini, eğer yeterli olmazsa XR alacağım açıkçası.

IMG_20210708_122104.jpg

vergleich-iphone-se-iphone-xr-iphone-11.jpg

1821 mAh pil ne ya? XR tabii ki. Bu Apple pil işini hiç beceremiyor.

Arada 1 nesil işlemci farkı ve ekran farkı var. Kullanım süresinde çok bir fark olmaz, pil ömrü çok kötü değil.
SE'nin ekranı ve bataryası çok dandik alınmaz.
Ekran konusuna katılıyorum ama bataryası günlük kullanım için çok kötü değil diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı