iPhone XR sıfırlama

MertTurgut

Kilopat
Daha fazla  
iPhone XR’ımı ios 16’ya sıfırlayarak güncellemek istiyorum ancak veri kaybetmek istemiyorum. Buna whatsapp konuşmalarımdan tutun fotoğraflardan belgelere her şey dahil. Macbook kullanıyorum ve Mac üzerinden yapabilirim eğer oluyorsa nasıl yaparım?

Önce yedekle telefonunu PC'ye bağlayıp. Daha sonra restore et, formatla yani telefonu. Kurulum bittikten sonra yedeklerini geri telefona yükle. Uygulamaların sırasına kadar geri yükler. Ama bu şekil yapınca çöplerin vs neyin varsa her şeyi de yükler diyorlar.

O yüzden sadece tüm verilerini iCloud'a yüklemen, daha sonra iCloud üzerinden tüm verileri alabilirsin. Hangisi kolayına gelirse artık.

Önce yedekle telefonunu PC'ye bağlayıp. Daha sonra restore et, formatla yani telefonu. Kurulum bittikten sonra yedeklerini geri telefona yükle. Uygulamaların sırasına kadar geri yükler. Ama bu şekil yapınca çöplerin vs neyin varsa her şeyi de yükler diyorlar.

O yüzden sadece tüm verilerini iCloud'a yüklemen, daha sonra iCloud üzerinden tüm verileri alabilirsin. Hangisi kolayına gelirse artık.
iCloud üzerinden yedeklersem kaybım neler olur yoksa bilgisayara yedeklemekle aynı mı?

iCloud üzerinden yedeklersem kaybım neler olur yoksa bilgisayara yedeklemekle aynı mı?

Kaybın olmaz.

Benim yedeklediklerim;

- WhatsApp konuşmalarım
- Fotoğraflar (iCloud sayesinde 2017'den olan fotoğrafım var:)
- Şifreler-parolalar
- Notlar
- Mesajlar (SMS)
- Safari yer imleri

Zaten geriye pek bir şey de kalmıyor. Yani tamamen yedek gibi düşünebilirsin. Benim gözümde iCloud daha iyi yedekleme sistemi. Tertemiz oluyor hem de. Kaç tane telefon değiştirdim hala verilerim aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı