iPhone XR vs. Xiaomi Mi 10T Pro

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Aslında bu biraz GTA 5 ve Cyberpunk karşılaştırması gibi oldu. Fakat ikisi de neredeyse birebir aynı fiyatta oldukları için soruyorum. Xiaomi 5800-6200 kadar fiyatı değişiyor internette iPhone XR ise 6200 bulanabiliyor. Xiaomi 2020 sonuna doğru çıktı iPhone XR 2018 Eylül'de çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Biri donanımsal açıdan güçlü gibi gözüküyor birinin de malzeme kalitesi, güncelleme desteği ve iOS gibi harika bir işletim sistemine sahip açıkçası benim iOS ve macOS her zaman tercihimdir. Daha çok hoşuma gidiyor. Enen stabil işletim sistemine sahip olduğunu düşünüyorum mobilde. Fakat Xiaomi işletim sistemi ve malzeme kalitesi hakkında kötü söylentiler gördüm ve duydum. Ayrıca garanti ve teknik destek açısından da berbat olduklarını okudum. Ama Apple o konuda çok iyi bir hizmeti olduğunu biliyorum. Yarın bir gün bir şey olduğunda ilgili alakalı bir muamele görmek istiyorsunuz tabii. Az para vermiyoruz. Uzun lafın kısası sizce hangisi ve neden alınır? (Genelde 2 yıldan fazla telefon kullanmam.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazında sadece Apple övmüşsün zaten, sanki sen neden XR almalıyım sorusunu desteklemek istiyorsun burada bence.

iPhone 4, 4s, 5s, 6, ve 7 kullanmış biri olarak ki şu an 5S kullanıyorum ekonomimizin çöküşü ile alım gücümün de düşmesiyle 7'den sonra iPhone yetişemedim maalesef artık 2-3 seri geriden geliyoruz şahsen bende şu ara XR bakıyorum bence sende XR bak.

Geri
Yukarı