iPhone XS Kaç W ile şarj oluyor?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde 3 adet adaptör var. Biri Xiaomi'nin orijinal 15W Quick Charge 3 adaptörü diğeri de 5V 2.4A verebilen kaliteli bir adaptör ve son olarak orijinal Apple 5W adaptör. Cihazı hepsi 5W olarak mı şarj eder yoksa daha hızlı şarj olur mu?

Elimde 3 adet adaptör var. Biri Xiaomi'nin orijinal 15W Quick Charge 3 adaptörü diğeri de 5V 2.4A verebilen kaliteli bir adaptör ve son olarak orijinal Apple 5W adaptör. Cihazı hepsi 5W olarak mı şarj eder yoksa daha hızlı şarj olur mu?
Hayır, normalde cihazdan 5 W şarj aleti çıkıyor. Telefon 15 Watt'a kadar hızlı şarj destekliyor.

Elimde 3 adet adaptör var. Biri Xiaomi'nin orijinal 15W quick charge 3 adaptörü diğeri de 5V 2.4a verebilen kaliteli bir adaptör ve son olarak orijinal Apple 5W adaptör. Cihazı hepsi 5W olarak mı şarj eder yoksa daha hızlı şarj olur mu?

15W adaptörü kullansan bile kablonun desteklemesi lazım.

Hayır, normalde cihazdan 5 W şarj aleti çıkıyor. Telefon 15 Watt'a kadar hızlı şarj destekliyor.
Sanırım anlamadınız. Cihaz 18W destekliyor ancak PD destekli adaptör ve kablo ile. Bendeki adaptörlerden sadece biri Quick Charge destekliyor diğeri düz 5V 2.4A'e kadar verebiliyor. Hepsinden 5W çekecekse eğer orijinal adaptörü kullanmayı düşünüyorum.

1601922347921.png

Maksimum 15 W destekliyor, daha üst seviye bir adaptör kullanmak sorun çıkarmaz yine de 15 W çeker.

Eki Görüntüle 692113

Maksimum 15 W destekliyor, daha üst seviye bir adaptör kullanmak sorun çıkarmaz yine de 15 W çeker.

Az önce Quora ve Reddit'de araştırdım. Samsung veya başka bir firmanın hızlı şarj protokolünü Apple desteklemiyor. Siz iPad adaptörü ile şarj etmişsiniz. Ben Q.C 3 destekli bir adaptör kullanacaktım. Kablodaki çipin de adaptörün de hızlı şarja uygun olması gerekiyormuş.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kablolara çok takılmak doğru değildir, 15 watt çok düşük bir değer olduğu için mousedan söktüğünüz kablo bile 15 watt geçirebilecektir ancak direnç fazla olduğundan ısınır.
Az önce Quora ve Reddit'de araştırdım. Samsung veya başka bir firmanın hızlı şarj protokolünü Apple desteklemiyor. Siz iPad adaptörü ile şarj etmişsiniz. Ben Q.C 3 destekli bir adaptör kullanacaktım. Kablodaki çipin de adaptörün de hızlı şarja uygun olması gerekiyormuş.
Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Neden Apple kullanmıyoruz isimli çalışma.

XS 18 watta kadar desteklediği söyleniyor.
şurda da geçiyor :

epey.com telefonlar hakkında bilgi alacağınız en son site olsun. xs maxa da 15 watt yazmışlar ama yanlış.

bende xs max, spigen 27watt PD şarj cihazı ve ANKER kablo var, ios 13teyken 18 wattan kesinlikle daha hızlı şarj olduğunu düşünüyorum fakat şu an ios 14te geri 18e düşmüş olabilir ya da bugtan kaynaklanıyor olabilir.

Şu sitede xs max 18 watt 11 pro max 22.5 watt çekmiş diyor , adamların kullandığı PD test cihazı telefondan kablodan şarj cihazından hangi data gelip gidiyor hepsini analiz etmişler karman çorman bi site daha çok elektrik mühendisleri için galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı