IPhone'a virüs girdiği nasıl anlaşılır?

kratosSpar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir ay olmadı telefonumu tamir için semtimdeki bir telefoncuya tamir ettirdim. Kısa bir işlemdi gözümün önünde birkaç şey yaptı sonra aldım telefonu.

Şüphelenmeye başladım. Bu şüphemin olmasının sebebi bir ürün sipariş ettim, benim adresime gelmedi. Sonra yabancı sahte bir numaradan fake bir link geldi adres değişikliğini yapın diye, oradan anladım yani. Kargomdan olsam da telefonumdan olmak istemiyorum. Telefonumu nasıl güvende olduğunu anlayabilirim N, asıl güvenli hale getirebilirim, yardımcı olur musunuz? Telefonum iPhone XS.

Son düzenleyen: Moderatör:
iPhone öyle kolay kolay virüs yükleyebileceğin bir cihaz değildir telefoncu önünde çıtı pıtı virüs bulaştıramaz en azında bir bilgisyara falan bağlaması gerekirki bağlamamış(sanırım) o zaman siz alışveriş yaptığınız siteden veya verdiğiniz adresden şüphe edin saygılar...

iCloud hesabından tamamen çıkış yap (internet üzerinde videolar var basıl yapıldığına dair). Telefonu formatla, iCloud şifresini değiştir ve yeni bir mail açıp maili de değiştir. Bunları yaparak gönlünü rahat tutabilirsin ama alışveriş yaptığın siteyle alakalı bir problem galiba.

Geri
Yukarı