IPS 2k 144HZ Monitör tavsiyesi

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 6 senedir TN panel kullanıyorum artık değişim zamanı geldi diye düşünüyorum. Renk canlılığı ön planda olsun, gözlerim çok dikkatlidir kesinlikle ghosting olmaması lazım. HDR olursa iyi olur, uzun süre götürecek 27 inç ve üstü. Gerekirse sistemden feragat edip kaliteli bir monitör düşüncem var, bütçem 5000-10000 arası yeter ki aradığım cihazı bulayım.

Not: Eski monitörüm Asus MG278Q 2k 144 hz 1ms.

Bu model hoşuma gitti nasıl acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

O monitörde gayet güzeldir diye tahmin ediyorum, şu an önümde duran ve gayet memnun olduğum (sorun yaşamadığım) monitör ise yukarıda.

Ekliyorum kesinlikle ama kesinlikle ghosting yok, ama lakin her monitörde "faster" moduna alırsanız ghosting olur. Belirttiğiniz gibi HDR, renkler mükemmel lakin IPS olduğu için her IPS de olduğu gibi ışık süzmesi mevcut ya da ne derseniz, ekran açıkken belli olmuyor.

Bu monitörü tavsiye ederim ancak QD modeli olmayanını da alabilirsiniz çünkü aralarında fazla fark yok ve şuan ki fiyatını hak etmiyor.
QD modeli bir kaç yere baktığım da satışı kapanmış.
Tercih sizin, isterseniz bir araştırın.

Kararsiz kaldim beta plus firması ile ilgili şikayetler var, kısmetimize ne gelir bilinmez. Başka satan yer olmaması ilginç

Geri
Yukarı