IPS monitör için ekran kartı önerisi

TRice

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

2K IPS 27'' 60 Hz. bir monitör almayı düşünüyorum. Fakat bu monitöre uygun bir ekran kartı için önerilerinize ihtiyacım var ! Sorularım şöyle
:
1. 2K IPS 60 Hz. bir monitöre GTX 1080-1070 veya 1070 Ti abartı mı olur?
2. 2K IPS 60 Hz. bir monitöre GTX 1060 6G daha mı mantıklı?
3. 60 Hz. tazeleme hızı PC'ye karşı oyun için yeterli mi?
4. 5 ms PC'ye karşı oyun için yeterli mi?

Not: Monitörü çok amaçlı işler için alıyorum (oyun, film, programlar). Oyun oynarım ama online değil de GTA5, FIFA, Call of Duty, Racing gibi oyunları bilgisayara karşı oynuyorum. PC: i7 7700 - 16 (2x8) RAM 2400 MHz - 650G PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer online oyun oynamicaksan zaten öyle abartılacak bir monitöre geçmene gerek yok ama tavsiyem şu yönde olur en azından displayport girişi olan bir monitör ve 75 hz olması hem online oyunlara girdiğindede seni üzmez ekran kartı tamamen senin seçimin ama 2k bir monitörde en azından bir 1070 güzel olur diye düşünüyorum

IPS/VA 1440p 60Hz 4-5ms FreeSync monitör + RX 580 8GB = candır "senin için" idealdir.

Ekran kartı seçimi bütçene kalmış, 1080 abartı olmaz bence ama 1060 6 GB'ta sizi performans anlamında üzmez. FreeSync özelliği olan bir monitör seçersen RX 580'de iyi bir tercih olabilir @GCN 'nin de söylediği gibi.
Sürekli LoL - CS:GO gibi hızlı, rekabetçi oyunlar oynamıyorsan 60 hz monitör tercih edilebilir. Hikaye bazlı oyunlarda bence yeterli.
1 saniye=1000 milisaniye. Bana kalırsa 1 ms ile 5 ms arasındaki fark bence çok dikkat edilmediği sürece ghosting testleri hariç belli olmaz pek. Yani kullanıcıyı rahatsız edecek bir tepki süresi değil.

GTX 1060 ve RX 580 1080p Ultra ayar 60 fps kartı diye biliyorum.Bu bağlamda GTX 1060 VE RX 580 ayar kıstırır.Ultra oynayım diyorsanız GTX1070Tİ veya GTX 1080 fena olmaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fikir verebilir

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı