IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran Hatası

Mexader

Centipat
Bu hatayı bilgisayar açılırken aldım. BIOS'um ve driverlerim güncel. Windows'un kendi bellek tanılama aracıyla RAM testi yaptım, RAM'lerde bir problem çıkmadı. Sistemim:
  • Ryzen 3 2300X
  • ASRock A320M HDV R4.0
  • XPG 8 GB Gammix D10 3000MHz
  • MSI GTX 750 Ti
Minidump: minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'un güncel değil güncelle.(3000 serisi işlemci olanlar normalde güncellemeli ama sen ilkini yüklemişsin zaten)
BIOS'um ve driverlerim güncel.
Yalan söylemek sana zarar verir. Çözülmesini istemiyorsan o başka.
HDD bağlantılarını da kontrol edin.

BIOS'un güncel değil güncelle.(3000 serisi işlemci olanlar normalde güncellemeli ama sen ilkini yüklemişsin zaten)

Şimdi anlamadım yüklemem gereklimi?

Yalan söylemek sana zarar verir. Çözülmesini istemiyorsan o başka.
HDD bağlantılarını da kontrol edin.

SSD ile ilgili sıkıntılarım vardı. Garantiye yolladım deneme sürümü windows kurmuşlar ve bios'u güncellemişler. Deneme sürümü olan windows uefi değildi bende uefiye çevirdim elimden gelidiği kadarıyla driverleri güncellemeye çalıştım sanırım bir yerde hata yaptım.

SSD ADATA SU630 Problemli model olduğu söyleniyor işte garantiye gönderdiğimde herhangi bir sorun gözlemlemedik dediler. Zaten hazır sistem almıştım. Gönderme sebebim yazma ve okuma hızları düşmüştü zaten onun içinde konu açmıştım.

BIOS kısmını anlamadım bu arada güncellememmi gerekiyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS kısmını anlamadım bu arada güncellemem mi gerekiyor ?
Güncel dediğin BIOS güncel değil diyorum. Verdiğim yerden güncelle. Normalde senin işlemcin için kullandığın BIOS'u da yüklememen gerekirdi diyorum yukarıda. Yüklediğin için bende daha güncel olanı yükle diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı