İş Bankası Canlı Yardım ve Şubelerinin Birbirinden Haberi Olmaması

SebinLi028

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Computer Engineer
Herkese Merhaba, İş Bankasının Canlı Yardımından hesap işletim ücreti hakkında konuştum. Yasada alınmayacağına dair madde olduğu için hesap işletim ücreti alınmamaktadır dediler. Kaç kere sordum yine aynı şekilde cevap verdiler. Bende sitelerini araştırdığımda "yüz yüze bankacılık müşterilerine (100.000 TL meblağ ve üstü kredi alanlar :D ) hesap işletim ücreti alınmamaktadır." diyor. Şube ile konuştuğumda ise "Hesap işletim ücretinin alındığını" söyledi ve İş Bankası Canlı Yardımın aksini söylemesine şaşırdılar muallakta bir durum. Televizyonlarda bangır bangır hesap işletim ücreti kalktı diye tonlarca haber yapıldı. Demek ki yalanmış :(

Adamına göre banka parayı yontuyor. :D Zaten bankadaki hanımefendi de "Kişiden kişiye göre değiştiğini söyledi" artık siz düşünün. İnternette hesap işletim ücretinin doğru bir şey olduğunu haksız bir kazanç olmadığını söyleyenler var. Arkadaş bu hesap işletim ücretleri yüzünden milletimiz illAllah etti. Bende dahil olmak üzere sayın ziraat bankası benden hesap işlem ücreti olarak 80 TL isteyince kapattım dolayısıyla hesabımı :D Aşağıdaki resimde hsbc bankasının hesap işletim ücretinin danıştay tarafından durdurulduğunu söylüyor. Yani bazı bankalar İş Bankası gibi ücret alanlar bulunmakta sikayetvar.com'da bu konu ile alakalı çok şikayet bulunuyor. Anlamadım gitti bir türlü :|
hsbc hiü.png

Finansal tüketici demek bankalarda kurumsal müşteriler demek değil mi? ben mi? yanlış biliyorum.

Ayrıca bunlar dışında Kuveyt Türk ile fikirleriniz nelerdir. Hesap işletim ücreti almadığını ve müşterilerine iyi davranan bir banka olduğunu söyleyen/ler var. İş Bankası keserse hesabımdaki parayı açacağım banka hesabına aktarmayı düşünüyorum.

Herkese Merhaba, İş Bankasının Canlı Yardımından hesap işletim ücreti hakkında konuştum. Yasada alınmayacağına dair madde olduğu için hesap işletim ücreti alınmamaktadır dediler. Kaç kere sordum yine aynı şekilde cevap verdiler. Bende sitelerini araştırdığımda "yüz yüze bankacılık müşterilerine (100.000 TL meblağ ve üstü kredi alanlar :D ) hesap işletim ücreti alınmamaktadır." diyor. Şube ile konuştuğumda ise "Hesap işletim ücretinin alındığını" söyledi ve İş Bankası Canlı Yardımın aksini söylemesine şaşırdılar muallakta bir durum. Televizyonlarda bangır bangır hesap işletim ücreti kalktı diye tonlarca haber yapıldı. Demek ki yalanmış :(

Adamına göre banka parayı yontuyor. :D Zaten bankadaki hanımefendi de "Kişiden kişiye göre değiştiğini söyledi" artık siz düşünün. İnternette hesap işletim ücretinin doğru bir şey olduğunu haksız bir kazanç olmadığını söyleyenler var. Arkadaş bu hesap işletim ücretleri yüzünden milletimiz illAllah etti. Bende dahil olmak üzere sayın ziraat bankası benden hesap işlem ücreti olarak 80 TL isteyince kapattım dolayısıyla hesabımı :D Aşağıdaki resimde hsbc bankasının hesap işletim ücretinin danıştay tarafından durdurulduğunu söylüyor. Yani bazı bankalar İş Bankası gibi ücret alanlar bulunmakta sikayetvar.com'da bu konu ile alakalı çok şikayet bulunuyor. Anlamadım gitti bir türlü :|
hsbc hiü.png

Finansal tüketici demek bankalarda kurumsal müşteriler demek değil mi? ben mi? yanlış biliyorum.

Ayrıca bunlar dışında Kuveyt Türk ile fikirleriniz nelerdir. Hesap işletim ücreti almadığını ve müşterilerine iyi davranan bir banka olduğunu söyleyen/ler var. İş Bankası keserse hesabımdaki parayı açacağım banka hesabına aktarmayı düşünüyorum.
Müşteri temsilcisini aradım. Hesap işletim ücretinin mahkeme kararı olduğundan dolayı kesilmediğini söylediler ve bu durum anladığım kadarıyla şubeden şubeye değişiyor ücreti :mad: sürekli bana şubeniz ile görüşün şubeniz ile görüşün diyorlar ne şubeymiş Allah aşkına yaaa :mad:

Sayın İbrahim Yavuz,

Bu e-posta sikayetvar.com sitesi aracılığı ile iletmiş olduğunuz mesaja istinaden gönderildi.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu” tarafından BDDK’nın yayımlamış olduğu "Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik"in “Hesap İşletim Ücreti” tahsilatına yönelik hükümleri hakkında yürütmenin durdurulması kararı verilmiştir. Uygulamaya ilişkin dava süreci devam etmektedir.”

Yukarıdaki bilgilendirmede yer alan açıklamalar gereği Hesap işletim Masrafı alımı durdurulmuştur. Bu nedenle Canlı Yardım hattımızdan aldığınız bilgilerin doğruluğu, gönderdiğiniz ekran görüntülerinden de kontrol edildiğinde teyit edilmiştir.

Diğer taraftan Şubenizin hesap işletim masrafına dair açıklamalarında uygulamanın devam ettiğine dair bir beyan bulunması durumunda bu bilgide geçerliliğini korumaktadır. İş Bankası olarak söz konusu uygulamaya devam edilmekte ancak Resmi kurumlarca durdurulma kararı çıkmış olması sebebiyle Bankamızca da uygulamaya ara verilerek durdurulmuştur.

Bu nedenle söz konusu açıklamalar ışığında yaşanan durum nedeniyle üzgün olduğumuzu belirtmek ister, açıklayıcı bilgilere devam eden dava süreci sonrasında ulaşılabileceğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
Müşteri İlişkileri Birimi

Türkiye Bankalar Birliği’nin “Bireysel Müşteri Hakem Heyetinin Oluşumu, Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında Tebliği” kapsamındaki duyurudur:
Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz.
Bankanın bana attığı mail

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı