İş için sanal makine nasıl kurulur?

BurakPalabiyikkk

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro kullanıyorum. B450 S2H anakart, R5 1600Af işlemci, RX5500XT 4 GB ekran kartı, XPG 16 GB 3200 Mhz RAM. Uzaktan çalışma ile bir anketörlük işine başlayacağım. Firmanın adını hiç duymadım. İşi de Getir İş'te buldum. Gerekli programlar da Anydesk ile uzaktan bağlanılarak kurulacakmış. Bu yüzden sanal makine kurmak istiyorum. Hangi işletim sistemini kullanayım? Ve hangi programla sanal makineyi açayım?

Sadece program için tavsiye verebilirim.

VMware en akıcı çalışan sanal makine programı. VirtualBox ve Windows'un Pro versiyonuyla gelen Hyper-V'sini denedim. VirtualBox akıcılık konusunda en sınıfta kalan program bence. Hyper-V'yi çok kullanmadım. Kullandığım sürede de kasma-donma vs. yaşamadım. Belki o VMware yerine kullanılabilir. Yine de program olarak VMware öneririm.

Ben oyunlarda Hyper-V tercih ediyorum. Aynı anda 8 sanal makineye kadar çalıştırdığım oluyor. Yüksek ihtimal RX5500XT ekran kartını sanal makineye paylaştırmakta (passthrough) sorun yaşayacaksın. Ekran kartı paylaşımı olmadığında, kullanacağın programların grafik performans ihtiyacına göre düşük FPS, takılma ve donma durumu olabilir. Windows olarak Ghost spectre superlight versiyonunu öneririm.
12-16 dakikalar arası sanal makine kurulumunu, 16-21 dakikalar arası GPU paylaşımını video da bulabilirsin. Duruma göre GPU paylaştırmak şart değil ama işe yararsa ana bilgisayarın kadar akıcı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı