İş için tablet önerisi

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
Merhaba. Bir dostum için tablet araştırıyorum. Başlıkta anlaşılacağı gibi tabletin kullanım amacı işe yönelik olacak. Office 365 programlarını kaldırabilmesi, kalem ve klavye desteği de oldukça büyük önem arz ediyor. Aryıca zoom görüşmeleri için kamera ve mikrofon, Netflix gibi video akış hizmetleri için ekran da önem arz ediyor.
Dostum, bir yakını vasıtasıyla vergi indirimi ile cihaz alabiliyor. Bu açıdan bütçeyi 9500 TL olarak belirtebilirim ancak sırf vergi indiriminden yararlanmak için de kötü bir cihaz almak istemiyoruz. Bundan dolayı bütçe esnetilebilir.
Benim önerim bilgisayar tercih etmesi yönünde oldu fakat büyük ve ağır bir cihaz kullanmak istemiyor. 15.6 inç boyutunda Ryzen 3 7320U işlemcili Lenovo İdeapad 1 önerimi de bu sebepten geri çevirdi. Bu cihaz kadar performans verebilen 14 inç bilgisayar önerileriniz varsa bu önerilere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerileriniz için teşekkür ederim fakat konuda belirttiğim bütçe 9500 TL iken sizin önerdiğiniz cihazların ortalama fiyatları 50000 TL.

Merhaba. Bir dostum için tablet araştırıyorum. Başlıkta anlaşılacağı gibi tabletin kullanım amacı işe yönelik olacak. Office 365 programlarını kaldırabilmesi, kalem ve klavye desteği de oldukça büyük önem arz ediyor. Aryıca Zoom görüşmeleri için kamera ve mikrofon, Netflix gibi video akış hizmetleri için ekran da önem arz ediyor.
Dostum, bir yakını vasıtasıyla vergi indirimi ile cihaz alabiliyor. Bu açıdan bütçeyi 9500 TL olarak belirtebilirim ancak sırf vergi indiriminden yararlanmak için de kötü bir cihaz almak istemiyoruz. Bundan dolayı bütçe esnetilebilir.
Benim önerim bilgisayar tercih etmesi yönünde oldu fakat büyük ve ağır bir cihaz kullanmak istemiyor. 15.6 inç boyutunda Ryzen 3 7320u işlemcili Lenovo IdeaPad 1 önerimi de bu sebepten geri çevirdi. Bu cihaz kadar performans verebilen 14 inç bilgisayar önerileriniz varsa bu önerilere de açığım.

Ben ders falan için kullandım, yanında klavye mouse da aldım. Gayet iyi bir deneyimdi benim için, tavsiye ederim her zaman.
Zaten üste paranız kalıyor, onunla da aparat alırsanız mis gibi olur. Bu cihazı ileride satmaya çalışırsanız da daha kolay satarsınız çünkü oyun tableti niyetine de kullanılıyor.

Eğer ikinci el tercih ederseniz iPad Pro (ilk veya ikinci nesil, Smartkeyboard desteğinden dolayı) öneririm, sıfır alternatifler arasında Galaxy Tab S6 Lise kalem desteğinden dolayı çok işe yarar, RedmiTab ve Huawei Matepad 11'de olabilir (hem klavyeyle geliyor).

Ben ders falan için kullandım, yanında klavye mouse da aldım. Gayet iyi bir deneyimdi benim için, tavsiye ederim her zaman.
Zaten üste paranız kalıyor, onunla da aparat alırsanız mis gibi olur. Bu cihazı ileride satmaya çalışırsanız da daha kolay satarsınız çünkü oyun tableti niyetine de kullanılıyor.
Office 365 programlarını deneyimleme şansınız oldu mu ?
M çipli iPad almak zorunda değilsin. Sahibinden üzerinden 2. nesil bir iPad Pro bile ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar.
Teşekkürler. Bütçe arttırımına gitsek ve vergi indiriminden faydalanmayacak olsak bile ikinci el cihaz almayı düşünmüyoruz.

Geri
Yukarı