İş imkanları yüksek kurs tavsiyeleri

Dakii

Centipat
Arkadaşlar merhaba ben açıktan lise okumaktayım. Tasarım ve kodlamayla uğraşıyorum. Özellikle tasarım da kendimi geliştirip iyi bir yerde işe girebilme hayallerim var. Gidebileceğim, sertifikası iyi yerlerde geçerli kurs arıyorum.
Tabii ki bir kurs üniversiteyle karşılaştırılamaz. Ama şuanda üniversite bana biraz uzak. Aklımdan geçen,kurstan (kendimi iyice geliştirdikten) sonra bir iş bulabilmek. Freelancer olarak ta devam edilebilir.
Önerilerniz nelerdir?
şimdiden teşekkür ederim.

Bende lisedeyim, ben Udemy adlı siteden kurs alıyorum evet verdiği sertifika sanırım CV'ye girmez ama boş zamanlarınızda oradan bir şeyler öğrenirseniz değerinizi arttırırsınız diye düşünüyorum. Grafik tasarım adına Afgan Rasulov'u önerebilirim. Çok kaliteli YouTube kanalı ve Udemy sayfası var. Kesinlikle bakmalısınız.

Youtube ve Udemy deki içerikler güzel.Bayağı baktım zaten ama ben şuanda sertifika alabileceğim 6 ay ve ya daha fazla sürede kendimi tam bir tasarımcı olarak geliştireceğim bir kurs arıyorum.Bitirdiğimde iş bulmama yardım edecek sertifika.Yaşım 17.
önerileriniz var mı?

Youtube ve Udemy deki içerikler güzel.Bayağı baktım zaten ama ben şuanda sertifika alabileceğim 6 ay ve ya daha fazla sürede kendimi tam bir tasarımcı olarak geliştireceğim bir kurs arıyorum.Bitirdiğimde iş bulmama yardım edecek sertifika.Yaşım 17.
önerileriniz var mı?
Devletin açmış olduğu kurslara bakabilirsiniz. Onun haricindeki özel kurslar pahalı diye biliyorum, bilgili arkadaşlar belirtir zaten.

Acimasiz ama gercek, oyle bir kurs yok.
Kendini gelistirip "alayli" olarak bir yerlere gelebilirsin ama ayni oranda kendini gelistirmis bir uni mezununun hep arkasinda kalirsin.
Neden hayat boyu aldigin kurslarla temellendirdigin bir kariyer pesinde kosmaktansa 1 sene dizini kirip universite sinavina calismiyor insanlar ben bunu anlamiyorum. Formal bir diplomanin yerini hic bir kurs dolduramaz.

Acimasiz ama gercek, oyle bir kurs yok.
Kendini gelistirip "alayli" olarak bir yerlere gelebilirsin ama ayni oranda kendini gelistirmis bir uni mezununun hep arkasinda kalirsin.
Neden hayat boyu aldigin kurslarla temellendirdigin bir kariyer pesinde kosmaktansa 1 sene dizini kirip universite sinavina calismiyor insanlar ben bunu anlamiyorum. Formal bir diplomanin yerini hic bir kurs dolduramaz.
Türkiye'de üniversitenin değeri yok hala anlamıyor musunuz. Bugün bir yerde eleman aranıyor başvurular alınırken orada çalışan bir işci benim arkabam gelsin vs. diyor ve anlaşıyor patron şunu söylüyor 9 veya 10. ay işten çıkartırım anlaşıyorsak gelsin diyor. Üniversite falan artık kimsenin umurunda değil.

Türkiye'de üniversitenin değeri yok hala anlamıyor musunuz. Bugün bir yerde eleman aranıyor başvurular alınırken orada çalışan bir işci benim arkabam gelsin vs. diyor ve anlaşıyor patron şunu söylüyor 9 veya 10. ay işten çıkartırım anlaşıyorsak gelsin diyor. Üniversite falan artık kimsenin umurunda değil.

Hayir, Turkiye'de 5-6 tane universite var. Geri kalanlari kotu.
Bak bakalim Google, Microsoft ya da Amazon'da calisan Turkler hangi universitelerden mezunlar.

Turkiye icinde de buyuk sirketler icin, her ne kadar orda bile torpil donse de, yine universite cok onemli.

Universite bir ise yaramiyor argumani iyi bir universite mezunu olan birinden gelmedigi surece anlamsiz.

Eğer beykent üniversitesi iyi ise ünüversiteli birinin ağzından;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten bir kurs üniversite yerine geçemez fakat ben şuanda maddi durumlar yüzünden çalışıyorum.Az kaldı.Aklımdan şöyle geçti "Yakında sorun bitiyor sonrasında kursa giderim evden gelişirim ufak bir iş bulurum ya da freelancer olurum sonra da dahada düzelir ve üniversiteye giderim."

Hayir, Turkiye'de 5-6 tane universite var. Geri kalanlari kotu.
Bak bakalim Google, Microsoft ya da Amazon'da calisan Turkler hangi universitelerden mezunlar.

Turkiye icinde de buyuk sirketler icin, her ne kadar orda bile torpil donse de, yine universite cok onemli.

Universite bir ise yaramiyor argumani iyi bir universite mezunu olan birinden gelmedigi surece anlamsiz.
Sizce hangi üniversiteler iyi hocam ?

Geri
Yukarı