İş İstasyonu Tavsiyesi

Senaaaaa

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Çalıştığım firmaya bir iş istasyonu alacağız. Solidworks'te büyük boyutlu çizimler yapıyorum. Eklediğim resimde en son sütundaki HP Z2 TOWER G8 iş istasyonunu seçmeyi düşünüyorum. Bilgisayar konusunda yeterince bilgiye sahip değilim. Sizce yeterli olur mu? Bana sürekli sorun çıkartacak bir bilgisayar almak istemiyorum. Ayrıca ekran olarak Samsung G5 Curved ekran kullanacağım. Bunu belirtmemin sebebi önceki kasa ekranda sorun çıkartmıştı. Buda aynı sorunu çıkartır mı?

Dosya Ekleri

• üçgen yazılım.png
    üçgen yazılım.png
    64,2 KB · Görüntüleme: 74
Merhaba,
Çalıştığım firmaya bir iş istasyonu alacağız. SolidWorks'te büyük boyutlu çizimler yapıyorum. Eklediğim resimde en son sütundaki HP Z2 Tower G8 iş istasyonunu seçmeyi düşünüyorum. Bilgisayar konusunda yeterince bilgiye sahip değilim. Sizce yeterli olur mu? Bana sürekli sorun çıkartacak bir bilgisayar almak istemiyorum. Ayrıca ekran olarak Samsung G5 Curved ekran kullanacağım. Bunu belirtmemin sebebi önceki kasa ekranda sorun çıkartmıştı. Bu da aynı sorunu çıkartır mı?

Fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum. Monitörde yaşadığınız sorunu daha detaylı anlatırsanız yardımcı olabiliriz belki.

Fazlasıyla yeterli olacağını düşünüyorum. Monitörde yaşadığınız sorunu daha detaylı anlatırsanız yardımcı olabiliriz belki.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Önceki kasada yaşadığım sorunlar şu şekildeydi:
Kasaya başka bir monitör bağladığım zaman kasma ve donma daha az seviyedeydi. Fakat bu curved ekrana geçtikten sonra masaüstünde yeni klasör oluşturmak dahi yaklaşık 5-6 saniye sürüyor. masaüstünde sağ tıklayıp yenile yapmam sonrası ekran üstündeki tüm simgeler uzun bir süre görünmüyor. hdmi ve dp in girişlerini, ekran çözünürlüğü değiştirme vs. tamamını denemedim. ekran kartı sürücülerini yeniden yükledim. Ekranı başka kasada denedim bir sorun olmadı. Bu arada bu kullandığım kasa bir bilgisayar mühendisi tarafından toplanmış bir kasa. Intel Xeon CPU e5-1620 v3 işlemci, 64 GB ram, nvidia Quadro m5000 ekran kartı. Çok bilgi sahibi olmadığım için teknik destek aldım dışardan. Fakat tek yaptıkları format atmak oldu. Ekran kartı için gerekli bakımları da özellikle belirttim. Macunlarının donup donmadığının kontrolü, fanın yeterliliği gibi. Yine de bir çözüm bulamadım.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Önceki kasada yaşadığım sorunlar şu şekildeydi:
Kasaya başka bir monitör bağladığım zaman kasma ve donma daha az seviyedeydi. Fakat bu Curved ekrana geçtikten sonra masaüstünde yeni klasör oluşturmak dahi yaklaşık 5-6 saniye sürüyor. Masaüstünde sağ tıklayıp yenile yapmam sonrası ekran üstündeki tüm simgeler uzun bir süre görünmüyor. HDMI ve DP in girişlerini, ekran çözünürlüğü değiştirme vs. tamamını denemedim. Ekran kartı sürücülerini yeniden yükledim. Ekranı başka kasada denedim bir sorun olmadı. Bu arada bu kullandığım kasa bir bilgisayar mühendisi tarafından toplanmış bir kasa. Intel Xeon CPU E5-1620 V3 işlemci, 64 GB RAM, NVIDIA Quadro M5000 ekran kartı. Çok bilgi sahibi olmadığım için teknik destek aldım dışarıdan. Fakat tek yaptıkları format atmak oldu. Ekran kartı için gerekli bakımları da özellikle belirttim. Macunlarının donup donmadığının kontrolü, fanın yeterliliği gibi. Yine de bir çözüm bulamadım.

Bir şey söylemek zor. M5000 GPU ekranın çözünürlüklerini normalde destekliyor gibi görünüyor. Dediğiniz gibi termal macun kuruduysa ondan kaynaklı olabilir. Fakat klasör oluşturma gibi işlemlerin hızı doğrudan depolama birimi ile ilgilidir. Bu problemler diğer ekranlarda da arada sırada oluyorsa ve sistem HDD'ye kuruluysa HDD ömrünün sonuna yaklaşmış da olabilir. Ekran tazeleme hızı ile de ilgili olabilir.

@Recep Baltaş hocam bu konuda daha iyi yardımcı olacaktır muhtemelen. Sanırım bu konu beni biraz aşıyor.

Geri
Yukarı