Işıklı USB sarj kablosu kullanmak telefona zarar verir mi?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
İyi geceler hepinize. Ben internetten ışıklı RGB USB kablo siparişi verdim. Telefonu veya tableti onunla şarj etmek cihaza zarar verir mi? Orijinal bir kablo değil sonuçta.

Kablonun da RGB'si mi çıkmış vay be. 😀
Önerilen şey orjinal şarj kablosu kullanmak ama zarar vereceğini sanmıyorum. En kötü biraz daha yavaş şarj eder benimki de ışıklı mışıklı. Bir şey olmadı.

Benim gozlemledigim sey rgb isik kaynaklarinin isiniyor olmasi. Baseus'un sadece sarj uc kafasinda yanan halka seklinde RGB'si var ve az da olsa isiniyor. Kopruden aldigim tum kablo boyunca fiberoptik mantigiyla rgb aydinlatan kablo da kullandim ve onda da isik kaynagi ulan USB kismi cok isiniyordu. Zaten ortam da sicak ise bu tip kablolarda asiri isinma risk yaratabilir diye dusunuyorum.

Şarj kablosunda asıl olay gerilim ve akımın doğru iletilmesidir. Kabloda kullanılan bakır kalitesi ve pinler kaliteliyse rgb bir miktar güç çekeceği için şarj cihazınız tam kapasite cihazınızı şarj etmez o kadar.

Benim gozlemledigim sey rgb isik kaynaklarinin isiniyor olmasi. Baseus'un sadece sarj uc kafasinda yanan halka seklinde RGB'si var ve az da olsa isiniyor. Kopruden aldigim tum kablo boyunca fiberoptik mantigiyla rgb aydinlatan kablo da kullandim ve onda da isik kaynagi ulan USB kismi cok isiniyordu. Zaten ortam da sicak ise bu tip kablolarda asiri isinma risk yaratabilir diye dusunuyorum.
Çok güzel yanıyor ama hocam😀 Olmadı fan çalıştırırım.

En son kopruden aldigim kabloya guvenemeyip sarj kafasini kesip asagidaki seyin beynini ve agiz icini aydinlatmak icin kullanmistim :D gercekten cok tatli aydinlatiyor RGB efektleriyle birlikte. Arasam bulamam.

Screenshot_20220815-023714_Gallery.jpg

Geri
Yukarı