İşlemci 2 çekirdek vs. 4 çekirdek

Aslında bir işlemciyi çekirdeğe göre karşılaştırmak saçmalık olur, 3300X 1600AF'yi geçiyor.(Oyunlarda)
Daha doğrusu salt çekirdek sayısına göre karşılaştırma yapmak saçmalık olur. Oyunlarda karşılaştırma yaparken ana etkenlerden birisi değil aslında. Ondan önce bakılması gereken bazı önemli etkenler var. Onları da açıkladım zaten.

Garip bir şekilde az önce baktım, Ryzen 9 3950X ile 3300X arasında fiyatına göre çok fark yokmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bazı oyunlarda çok fark olsa da bazılarında az sayılır arada fiyat farkını bulundurunca tabi ki.

O işlemcilerin kulanım amaçları farklı zaten Salt oyun için bir zahmet 3950X alınmasın

Elimde zaten i7 9750H var
Evet aslında sorum biraz yanlış soru farkındayım sonuçta işlemcinin mimarisiyle bile performans değişikliği olur. Aslında bu soruyu eski bilgisayarımı iyileştirmek istediğim için sordum
Lenovo g500 i3 3110m işlemci hd8570m falan var
Bu bilgisayar yaklaşık beni 7 yıl idare etti. Zamanında i5 3360M aldım bilgisayarda %5-%8 bir performans artışı olmuştu. Bende HM76 chipset desteği ile i7 3632QM almayı planlıyordum.
Bu soruyu bir bakıma bundan dolayı sordum
Evet onu biliyorum sadece i5 3360M ile i7 3632QM arasında da bu kadar ciddi bir fark var mı diye merak ettim.
Elimde i7 9750H lık dizüstü var ama eski dizüstümü de canlandırmak istiyorum film izleme gibi basit durumlarda da i7 9750H lık dizüstümü çalıştırmak istemiyorum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…