İşlemci 92 derece

BarisGrln

Decapat
unknown.png

Nasıl sogutabılırım? Ve sebeplerı nedir? Auxtın nedır onu da söyersenız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 497864

Nasıl sogutabılırım? Ve sebeplerı nedir? Auxtın nedır onu da söyersenız iyi olur.
Benim yaptığım bir şey var. Onu sana söyleyeyim. Benim kasam ATX (büyük kasalardan) Sunucu açmak için falan. Çok ısınıyor ne yapsamda. İşlemciye kaliteli sıvı soğutma al. Eğer hala ısınorsa. Ben bakır boruları alarak içlerine termal macun sıktım. Sıvı nitrojen aldım diğer borulara öyle yaptım. Kasanın içinden etrafına dolaştırdım.
Hala ısınıyorsa eğer Anakartında veya güç kaynağında elektrik kaçağı olabilir yeni anakart veya psu al..

Benim yaptığım bir şey var. Onu sana söyleyeyim. Benim kasam ATX (büyük kasalardan) Sunucu açmak için falan. Çok ısınıyor ne yapsamda. İşlemciye kaliteli sıvı soğutma al. Eğer hala ısınorsa. Ben bakır boruları alarak içlerine termal macun sıktım. Sıvı nitrojen aldım diğer borulara öyle yaptım. Kasanın içinden etrafına dolaştırdım.
Hala ısınıyorsa eğer Anakartında veya güç kaynağında elektrik kaçağı olabilir yeni anakart veya psu al..
psu kablolarını tam takıp cpu fanını çıkartıp taktım bıraz duzeldı ama hala ana kart sıcak

İşlemci üzerindeki soğutucu demir ile işlemci arasında boşluk olmamasına dikkat et mümkünse bu boşluğa termal macun sür ve tam oturduğuna dikkat et sallanma vs olmasın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı