İşlemci driverları indirilmeli mi?

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bundan önce hep formattan sonra ekran kartı sürücümü indiriyordum, ama şuan amd'nin sitesinde indirirken işlemci driverı gördüm şuana kadar hiç indirmemiştim. İndirmeli miyim? (Ekran kartı ve işlemci AMD)

Sistem ilk kurulduğunda Ekran kartı sürücüsü ve Chipset sürücüsü kurulur. Diğerlerini Windows halleder zaten.

Hayır kurulu olarak gelmedi, kendim kurdum , hiç bir formattan sonra gelmemişti.
Sistemi ilk kurduğunda internete bağlarsan çoğu sürücüyü indirir. Sonrasında bazı aygıtların sürücüsü inmez, bunlar chipset driver ile iner.
Zaten işlemcilerin sürücüsü olmaz. Eskiden bazı işlemcilerde vardı.

Sistemi ilk kurduğunda internete bağlarsan çoğu sürücüyü indirir. Sonrasında bazı aygıtların sürücüsü inmez, bunlar chipset driver ile iner.
Zaten işlemcilerin sürücüsü olmaz.

Bilmiyorum şu ana dek bende otomatik inmemişti zaten kurdum ekran karıt sürücüsünü ve işlemci sürücüsü Ryzen mastermış OC falan yapılıyor herhalde çok gerekli bir şey değil.

Merhabalar, bundan önce hep formattan sonra ekran kartı sürücümü indiriyordum, ama şu an AMD'nin sitesinde indirirken işlemci driverı gördüm şu ana kadar hiç indirmemiştim. İndirmeli miyim? (ekran kartı ve işlemci AMD)

Dostum chipset ekran kartini kendin indirmen gerekiyor diğerlerini otomatik olarak iniyor inmiyorsa onun adini bulup internette indirin.

İşlemci driveri yok. Sadece AMD işlemcinin kontrolünü sağlayan bir uygulama ve chipset ile alakalı bir driveri var. Onun dışında işlemciler sürücüye ihtiyaç duymaz. Aslında bu tabir eksik ve bir o kadar da yanlış. Sürücü ihtiyaç duymaz ama işletim sistemine ihtiyaç duyar.

Geri
Yukarı