Işlemci fan ayağı yerine vida ile sabitlemek

AnderJRX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim fanın ayakları kırık. Arkadaşım vida takabilirsin belki olur ama sorunda çıkabilir dedi. Sizce tehlikesi var mıdır? Bugün fan ayağı sipariş ettim en azından 2 gün böyle kullanırsam sorun çıkarır mı? Yoksa hiç bulaş mıyım mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20200111_203422.jpg
    IMG_20200111_203422.jpg
    254,6 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla sıkıp çevirmediğiniz sürece sıkıntı çıkmaz. Doğru yükseklikte olup olmadığını konutrol edin ve anakarta direk vida veya somun deymesin arada dul benzeri yumuşak bir malzeme olsun. 2 gün boyunca sizi idare edeceğini düşünüyorum.

Eski sistemimde de İntel stok fan vardı ve ayakları sorun çıkarmıştı. Elimdeki vida ve somunlarla araya çatı vidası pulu atarak 4 sene belki daha fazla kullandım. Şuan ki sistemi de aynı şekilde kullanıyorum İntel'in stok fanlarının o plastik ayakları benim için işkence. O ayakları sökmek yerine macun yenileyecek isem komple kasayı boşaltırım daha iyi hem genel bir temizlik olmuş oluyor.

Eski Pentium 4 makinelerle uğraşırken o ayaklardan bende çok çektim. Kırılırlardı veya düzgün dönmezlerdi. Bazende anakarta girmesi gereken taraf tamamen aşınırdı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı