İşlemci fanı dönmüyor PC açılıyor ekran gelmiyor

Har00n

Hectopat
Bilgisiyarımda bir sorun yok. R5 2600 kullanıyorum ve RX 570 Armor 4 GB var ama dün bilgisiyarı açtığımda işlemcinin fanları dönmedi ve ekran gelmedi. Sonra 8 GB RAM'ı soküp taktım da düzeldi ve PUBG'de aldığım FPS gayet iyi idi, normaldi fakat 2 saat sonra tekrar oldu. Ne yapacagım? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucusunun takıldığı pini kontrol et iyi takamamış olabilirsin ayrıca 2 saat sonra kapanmasının sebebi de işlemci fanının dönmemesinden ve işlemcinin fazla ısınmasından dolayı oalabilir.

Bilgisiyarımda bir sorun yok. R5 2600 kullanıyorum ve RX 570 Armor 4 GB var ama dün bilgisiyarı açtığımda işlemcinin fanları dönmedi ve ekran gelmedi. Sonra 8 GB RAM'ı soküp taktım da düzeldi ve PUBG'de aldığım FPS gayet iyi idi, normaldi fakat 2 saat sonra tekrar oldu. Ne yapacagım? Yardım ederseniz çok sevinirim.
Bu bence bir sorun olduğunu gösteriyor. Kasanın düğmesi arızalı olabilir. Reset SW ile power SE bir yer değişip açmayı dene, RAM'i farklı slot ile dene ya da farklı RAM ile deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı