İşlemci fanından koku geliyor

LeVOgıoner

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx 6600
Anakart
Asus h510 a pro
İşlemci
İntel i5-10400f
Merhaba bugün Snowman T5 marka kule tipi işlemci soğutucuyu bilgisayarıma monte ettim Battlefield 2042 CPU %100 kullanırken fandan yüksek ses geliyordu kasaya baktığımda burnuma koku geldi yanık kokusu mu tam emin değildim. PC'yi kapattığımda içini açtım yanık kokusu mu desem plastik mi desem tam emin değildim, ne yapmamı önderirsiniz?

İşlemcin oyunda %100 çalışıyorsa büyük ihtimal fan soğutmak için RPM yükseltiyordur sesini çok takma. Koku ise bir çok nedeni olabilir, ürünün kendi plastik, metal veya yağ kokusu bile olabilir. Koku ağır veya ekşimsi gibi değilse kullanmaya bak kendi kokusuysa kullandıkça geçer.

Arada kaldım bilgisayarcıya götürsem mi yoksa kullansan mı?

İşlemcin oyunda %100 çalışıyorsa büyük ihtimal fan soğutmak için RPM yükseltiyordur sesini çok takma. Koku ise birçok nedeni olabilir, ürünün kendi plastik, metal veya yağ kokusu bile olabilir. Koku ağır veya ekşimsi gibi değilse kullanmaya bak kendi kokusuysa kullandıkça geçer.

Arada kaldım bilgisayarcıya götürsem mi yoksa kullansan mı?
Daha yeni almışsın zaten, büyük ihtimal ürünün kendi malzeme kokusu çalışınca belli etmiştir kendini veya üstünde sökmediğin jelatini falan varsa en kötü onun yanık kokusudur. Kullan ama arada gözlemle. Zaten sadece bir kule soğutucu anakartın mosfetlerini patlatacak değil ya, işlemcin desen yanmaz... Kafa yorma.

Yeni konular

Geri
Yukarı