İşlemci Mi Kısılmalı? Ekran Kartı Mı?

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO - Fortnite - PUBG Mobile oynayacağım. Yüksek grafikli oyunları oynamaya gerek duymuyorum. Tikim var FPS farkı olmasa bile olsa ayarları en düşüğe çekerim grafiği gram önemsemem. Ekran kartının önemi çok mu fazladır? Sonuçta düşükte oynayacağım ekran kartının okadar önemi olmayacak.
R5 2600 RX570 alacağıma R5 3500X veya 3600 alıp yanına RX560 alırım uzun vadeli kullanabilir miyim bu oyunlarda? Çünkü ileride 2-3 sene sonra ekran kartımı değiştirebilirim fakat 1600 AF'de ya da 2600'de darboğaz yapacağı için şimdiden işlemciyi yüksek tutmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum... Yani işlemcimden mi kısmalıyım ekrandan mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saydığın oyunlara göre ekran kartına çok ihtiyacın yok ama ilerde güzel grafiklerin tadını aldıktan sonra keşke dememek için bir düşün derim.

RX 560 alma. Çok yetersiz kalıyor günümüz oyunlarında. Yeni oyunlarda düşük ayarlarda 30 FPS civarında dolaşır durursun. RX 570 al.

Sana tavsiyem hiçbir şeyden kısma, paranı biriktirip al. Kısmak günü kurtarmak demektir. Ana parçalardan hiçbir zaman kısılmamalı.

CS:GO - Fortnite - PUBG Mobile oynayacağım. Yüksek grafikli oyunları oynamaya gerek duymuyorum. Tikim var FPS farkı olmasa bile olsa ayarları en düşüğe çekerim grafiği gram önemsemem. Ekran kartının önemi çok mu fazladır? Sonuçta düşükte oynayacağım ekran kartının okadar önemi olmayacak.
R5 2600 RX570 alacağıma R5 3500X veya 3600 alıp yanına RX560 alırım uzun vadeli kullanabilir miyim bu oyunlarda? Çünkü ileride 2-3 sene sonra ekran kartımı değiştirebilirim fakat 1600 AF'de ya da 2600'de darboğaz yapacağı için şimdiden işlemciyi yüksek tutmak istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum... Yani işlemcimden mi kısmalıyım ekrandan mı sizce?
Bugün idare ederim dersen ekran kartından kıs derim ileride rahat upgrade yaparsın.RX560 al biraz takıl cs falan ileride güzel olur ama 570 veya 1650 almanı tavsiye ederim.

İşlemci ki R5 1600 eğer AF modelini alacaksınız 2600 ile eş değerde sayılabilecek bir işlemci o yüzden pek dert etmeyin ekran kartını olabildiğince yüksek tutun.

RX 560 ile 570 arasında fiyat olarak çok fark olmamasına rağmen 2 kata yakın performans farkı var. Mümkünse ileriye dönük olması için R5 3600 ve RX 570 alın ama bu mümkün değilse işlemciyi R5 1600AF modeline kısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı