İşlemci OC sonrası GPU stabil değil

buraklar60

Femtopat
İşlemciyi overclock ile 3.00'dan 3.51 yaptım (3.60 yaptım ama PC açılmadı ) CS:GO oynarken arada sıyah cızgıler cıkıodu ekranda bir süre sonra görüntü sürücüsü yanıt vermeyı kestı diyordu (ses var goruntu yok) tabii o sırada kasa fan sesi de kesılıodu. Sonra normal haline aldım bu sefer ekran kartını 650'den 700MHz yapmama ragmen oynuyabılıom bir sıkıntı cıkmıo ama benım ıstedıgım işlemci overlock ile ekran kartının düzgün çalışmasını sağlayabilmek bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?

20200721_190956-min.jpg

Overclock yaptıkdan sonra System voltage Auto yaptım.
Ekran kartı GeForce 9600 GT.
İşlemci Core 2 Duo. E8400
300 Watt PSU.
ekran kartı ve işlemci fan harıcınde fan yok

Son düzenleme:
İlk cümlenizden sonra yazdıklarınızı malesef anlayamadım fakat 3.6 GHz (yani 9x400 MHz FSB) hızında açılmayacak kadar kararsız olan işlemcinizin, 3.51 GHz hızında da tam yük altında kararlı olmadığını sanıyorum. Yani bana kalırsa esas kararlı olmayan bileşeniniz halen işlemciniz ve muhtemelen 1.25 V değerinden daha yüksek bir VCore voltajı istiyor.

3.60'a şimdi voltaj vererek yaptım ama CS:GO oynadıgımda ekranda siyah çizgiler çıkıyor ara sıra sonra birden ekran gidiyor. Görüntü sürücüsü yanıt vermıyor hatası veriyor. Isılara bakıyorum en fazla 70 derece ikisi de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı