Rehber İşlemci sıcaklığı nasıl düşürülür? Undervolt nedir? Nasıl yapılır?

Daha önce XTU kullanıyordum. Isı düşmese bile normal kullanımda fan sesi olmuyordu. Voltage offset kısmı pasif olduğu için bu rehberi buldum ve ThrottleStop ile ısı da düşmüş durumda. Merak ettiğim konu ise uygulamayı kapattığımda gizli simgeler bölümünden de gidiyor. Acaba ayarlar kalıcı mı yoksa uygulamanın açık mı kalması gerekli?

Programi kapatma bölümünde X tuşunun yanında alt bölüme alma yani - basarsanız uygulama görev çubuğu bölümünde yani, arkaplanda çalışmaya devam edecektir. Programı kapatırsanız undervolt işe yaramaz! Arkaplanda açık tutun programı.
merhabalar, offset voltage değerlerini ayarladım. Apply ve ok dedikten sonra ThrottleStop programından çıkmam durumunda herhangi bir şey olur mu yoksa uyguladığım negatif MV değerlerinde mi kalır?

Program kapanınca undervolt ayarları duruyor. Programın arkaplanda çalışması, açık kalması gerek. - Basıp arka planda çalıştırın. Merak etmeyin fazla kaynak kullanmaz.

Denedim ve sıcaklıkta 3 derece gibi bir düşüş yaşadım ancak belli bir vakit sonra eski değeri olan 90 dereceyi tekrar gördü. Fark ettim ki aşırı derecede kaynak gerektiren program ve oyunlarda 90 derece görüyorum. Bu yüzden programı kullanmaya devam etmenin anlamı olmadığını düşündüm.

İfadeler: syT
UV ayarlarını yapıp apply diyorum fakat HWMonitor den bakınca hala +0.0000 yani olmuoyr ne yapmam lzm

Merhaba ben de undervolt yapmaya karar verdim fakat ben de i7 10750h işlemci var ve anladığım kadarıyla 10. nesil işlemcilerden sonrasına yapılması engellenmiş. Çünkü core veya cache voltage'a tıklayamıyorum. İşlemci 90 derece üzerine çıkıyor sürekli altında soğutucu pad olmasına rağmen. Yapabileceğim bir şey var mı acaba?

En etkili çözüm servise verip termal bakımını yaptırmak. ( Garantisi varsa kesinlikle dokunmayın servis yapsın).

Bu işlem işe yaramaz ise bir vakumlu fan sipariş etmek. Ayrıca laptopunuz marka modeline göre kronik sıcaklık sorunlarına sahip bir laptopsa yapacak pek bir şey yok dostum. Umarım öyle değildir.

Maalesef Casper bir bilgisayar ama internette izlediğim bir video var. Videoyu atan kişi Lenovo bir laptop kullanıyor ve aynı işlemciye sahip ama yapabilmiş bu işlemi. O nasıl oluyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…