Rehber İşlemci sıcaklığı nasıl düşürülür? Undervolt nedir? Nasıl yapılır?

Çok güzel konu olmuş teşekkürler. Bende buraya bir ekran kartı undervolt için rehber bırakayım @Tolga Samet yapmıştı zamanında işime baya yaradı.

Evet deneyin.

Voltajıda düşürün biraz Core ile Cache yi.

Dostum hiç bir şey değişmedi Turbo modunu kapattım. Bari turbo modu olmadan bu durumu yaşamıyim bana yeter Senden de Allah razı olsun nasip değilmiş. Paramızla rezil oluyoruz.

Dostum hiç bir şey değişmedi Turbo modunu kapattım. Bari turbo modu olmadan bu durumu yaşamıyim bana yeter Senden de Allah razı olsun nasip değilmiş. Paramızla rezil oluyoruz.
Kardeşim lütfen kusura bakma sana yardımcı olamadım.

Ne kusuru bunu böyle sorunlu yapanlar utansın. Biz neden aldığımız makineye ayar çekmek zorundayız? Sabır.
Genede kardeş. Ama istersen o gösterdiğim kısımdan 4 den daha aza turbo boostdan daha yükseğe çeke bilirsin mesela 3GHZ gibi bi frekansa tüm çekirdekleri çekip deneye bilirsin.
Konu günceldir arkadaşlar.

Son düzenleme:

Benim anlamadığım işlemci kullanımınız nasıl %97'lerde? 3. nesil Ryzen işlemcili laptop kullansanız darboğaz yaşıyorsunuz diyeceğim de 10. nesil i7'de darboğaz da olmaz. Anlam veremedim.

Benim anlamadığım işlemci kullanımınız nasıl %97'lerde? 3. nesil Ryzen işlemcili laptop kullansanız darboğaz yaşıyorsunuz diyeceğim de 10. nesil i7'de darboğaz da olmaz. Anlam veremedim.

Sanırım bir fanboyla karşı karşıyayız.

Bunun konumuzla ilgisi nedir? 3. nesil Ryzen 3750H'ın 8. nesil i5'ten bile daha zayıf olduğu gerçeğine bir yorumunuz var mı? Bu mu fanboyluk? .

Hocam yazım şekliniz farklı ondan öyle anladım kusura bakmayın .

Cihazı değiştirdim sorunum çözüldü. Artık ani FPS droplar olmuyor. İmzada ki linkten anlattığım konuya ulaşabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…