Çözüldü İşlemci sıcaklığım normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirhan34181

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim
1 saat önce kadar kasamın içini temizledim 4 tane vida arttı ama takmadığım hiçbir parça kalmadı. Tekrar taktıktan sonra BIOS menüsüne attı orada işlemci ile ilgili bir ayar gözüme çarptı. Power saving normal ve Turbo modları vardı işlemci için daha önce nasıl hatırlamıyorum ama menü açıldığında normalde idi bende onu Turbo'ya aldım ardından PC'yi açtım ve ters giden bir şey var mı diye merak ettiğim için bir el LoL girdim ardından değerlere Core Temp ile baktım 99 derece Max falan yazıyordu. Allah Allah dedim çünkü bu değer çok yüksek ama sorun şu ki ben temizliği yapmadan önce ve BIOS menüsünden Turbo modu seçmeden önce kaç dereceyi görüyordum. İnanın bakmadım ve hatırlamıyorum şu anda boşta 60 derecede çalışıyor. Kesin olarak bildiklerim bunlar önerebileceğiniz bir şey var mı? Ha şunu da söylememde fayda var önce ki sıcaklıkları bilmediğimden ötürü bu sıcaklık değerleri önceki değerler ile aynı da olabilir.

Çözüm
Bu olur mu? Cooler Master HTK-002 Yüksek Performanslı Termal Macun Fiyatı, Yorumları - Trendyol

İşlemcinin üstündeki alüminyum parçayı tam takamamış olabilir miyim acaba? Ufak bir payı var önceden hiç yoktu onunla ilgili olabilir mi?

Arkadaşlar sorunu çözdüm sorun şu imiş: Dediğim gibi alüminyum parça galiba soğutma bloğu onu tam takamadığımı söylemiştim yani biraz hareket payı vardı tekrardan onu çıkarıp hareket payı olmayacak kadar çok sıktım bu sefer de 65 dereceyi bile görmedi hiçbir şekilde termal macunda filanda bir sıkıntı yokmuş ( belki değiştirme zamanı gelmiştir ama şu anda problem oluşturmuyor artık diğer temizleme esnasında değiştiririm)
Termal macununuzu yenileyeli bayağı zaman olmuş. Termal macunlar yenilenip fanlardaki tozlar temizlenirse rahatlar hocam cihazınız. En kısa sürede halledin bence.

marka fark edermi
Evet çok fark eder, bunun için ayrı konu açabilirsiniz bütçenize göre yardımcı oluruz.

nzxt yükledim ekran uygulamayı alıp her şeyi bırakınca 50 derece oluyor ama en ufak hareketlerde bu değerler değişiyor
Dediğimiz gibi hocam. Termal macununuzu yenilerseniz ve fan temizliği yaparsanız sonraki yenileme sürecinize kadar cihazınız rahat eder, ısı seviyeniz düşer. Termal macun önerisi için konu açarsanız yardımcı olalım bütçenize göre.

Bu olur mu? Cooler Master HTK-002 Yüksek Performanslı Termal Macun Fiyatı, Yorumları - Trendyol

İşlemcinin üstündeki alüminyum parçayı tam takamamış olabilir miyim acaba? Ufak bir payı var önceden hiç yoktu onunla ilgili olabilir mi?

Arkadaşlar sorunu çözdüm sorun şu imiş: Dediğim gibi alüminyum parça galiba soğutma bloğu onu tam takamadığımı söylemiştim yani biraz hareket payı vardı tekrardan onu çıkarıp hareket payı olmayacak kadar çok sıktım bu sefer de 65 dereceyi bile görmedi hiçbir şekilde termal macunda filanda bir sıkıntı yokmuş ( belki değiştirme zamanı gelmiştir ama şu anda problem oluşturmuyor artık diğer temizleme esnasında değiştiririm)

Son düzenleme:
Çözüm

Temizledikten sonra işlemci termal macunu değiştirilir ben 1 senede bir değiştiriyorum siz madem tam temizlik yaptınız Arctic MX4 veya Thermal Grizzly Kryonaut ile yenileyin.

Temizledikten sonra işlemci termal macunu değiştirilir ben 1 senede bir değiştiriyorum siz madem tam temizlik yaptınız Arctic MX4 veya Thermal Grizzly Kryonaut ile yenileyin.
MX4 önermiyorum. Bence iyi bir macun değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı