Işlemci soğutucusunun fan hızını ayarlama

Nightswt

Kilopat
Kule tipi işlemci soğutucusunu Command Center'dan ve BIOS'dan manuel olarak istediğim hıza ayarlayabiliyordum. Kullandığım soğutucudan bir tane daha aldım onu çıkardım bunu taktım. Kasa fanlarınının hızını ayarlayabiliyorum ama bu soğutucunun hızını BIOS'dan da Command Center'dan da ayarlayamıyorum. Daha doğrusu Command Center'dan fan hızını yükseltebiliyorum fakat hızını düşüremiyorum.

Kule tipi işlemci soğutucusunu Command Center'dan ve BIOS'dan manuel olarak istediğim hıza ayarlayabiliyordum. Kullandığım soğutucudan bir tane daha aldım onu çıkardım bunu taktım. Kasa fanlarınının hızını ayarlayabiliyorum ama bu soğutucunun hızını BIOS'dan da Command Center'dan da ayarlayamıyorum. Daha doğrusu Command Center'dan fan hızını yükseltebiliyorum fakat hızını düşüremiyorum.
BIOS'tan PWM olarak ayarla bırak kendisi senin yerine halleder.

Olay kendisinin halletmesi değil. Benim istediğim ayarları uygulamaması. Ben default olarak hiçbir zaman kullanmadım. Bios'dan şu sıcaklığa gelince şu kadar dönsün yapıyordum. Programdan kontrol edince hız ona göre ayarlanıyordu. Şimdi 750 RPM'in altına hiç düşmüyor. Bir terslik var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı