İşlemci ThrottleStop ve CPU-Z stres testinde ısınmıyor

emies

Hectopat
Daha fazla  
Ya bu işlemci artık beni deli edecek. ThrottleStop ve CPU-Z ile bilgisayarı strese sokuyorum (ThrottleStop sonsuzda CPU-Z 4 çekirdekte) bilgisayar taş çatlasın 60-70 derece ama Fall Guys girdiğim zaman 75-80 derecelere çıkıyor. Bilgisayarımın zaten kapanma sorunu var. Bu stresin olayı işlemciyi sonuna kadar kullanmak değil mi? Fall Guys nasıl daha çok ısıtabilir?

Ya bu işlemci artık beni deli edecek. ThrottleStop ve CPU-Z ile bilgisayarı strese sokuyorum (ThrottleStop sonsuzda CPU-Z 4 çekirdekte) bilgisayar taş çatlasın 60-70 derece ama Fall Guys girdiğim zaman 75-80 derecelere çıkıyor. Bilgisayarımın zaten kapanma sorunu var. Bu stresin olayı işlemciyi sonuna kadar kullanmak değil mi? Fall Guys nasıl daha çok ısıtabilir?
Sen stres testi yapınca sadece işlemciyi yoruyorsun. Fall Guys'da ise ekran kartı da çalışıyor. Ekran kartı ve işlemci aynı soğutma borusuna sahipse birbirini etkiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Timespy testi yapın. Monitoring kısmında cpu/gpu anlık sıcaklık değerlerini inceleyin. Duruma göre kaliteli bir termal macun kullanarak sorunu çözme yoluna gidin.

Eğer laptop kullanıyorsanız işlemci ve ekran kartını aynı anda zorlamanız gerek. Çünkü ikisinin soğutma bloğu genelde birbirine bağlı olur.

Kapanma sorunu için termal macun önerisi:

Eğer laptop kullanıyorsanız işlemci ve ekran kartını aynı anda zorlamanız gerek. Çünkü ikisinin soğutma bloğu genelde birbirine bağlı olur.

Kapanma sorunu için termal macun önerisi:
Termal macunumu bilgisayarcı kaliteli birşey ile değiştirdiğini söyledi ayrıca şu konu ile ilgilenir misiniz lütfen i5 4210M ısınıyor ve sistem kapanıyor

Geri
Yukarı