İşlemci ve RAM yükseltme sonrası FPS artışı olmadı

yusufbaba16

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar R3 1200 işlemciden R5 5500 işlemciye geçiş yaptım. Hemen ardından 2400 MHz olan RAM'i 3200 MHz yeni RAM ile değiştirdim. Sistemde bir sıkıntı yok fakat FPS ve performans artışı gözlemleyemedim sebebi ne olabilir? RAM'lar tam kapasitede çalışıyor. Hemen hemen hiçbir oyunda kayda değer bir FPS artışı olmadı. Ekran kartı fazla güçsüz mü geldi, anakart mı dandik geldi veya yazılımsal mı bilmiyorum. Destek bekliyorum.

Anakart: ASUS Prime A320M-R
Kart: Radeon RX 560 4 GB o.c

R3 1200, zaten çoğu oyunda RX 560'ı besleyebilir. Bu yüzden FPS artışını gözlemlememeniz normal. Valorant girerseniz örneğin, orada farkı görürsünüz. Çünkü o oyunda darboğaz yaşıyordunuz eski sistemle.

FPS artisi olmamasi imkansiz gibi, tavsiyem temiz format driverlerin güncellenmesi en onemlisi BIOS guncellemesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı gerektiren oyunlarda az da olsa görülür. İşlemci performansı isteyen oyunlara bakın o zaman görürsünüz.

R3 1200, zaten çoğu oyunda RX 560'ı besleyebilir. Bu yüzden FPS artışını gözlemlememeniz normal. Valorant girerseniz örneğin, orada farkı görürsünüz. Çünkü o oyunda darboğaz yaşıyordunuz eski sistemle.

Valorant değil de CS'de denedim sistemi hiçbir fark yok mesela. Sadece masaüstü gezintisi, sistemin kendine gelmesi falan iyileşti o kadar. Valorant denemek lazım.

FPS artisi olmamasi imkansiz gibi, tavsiyem temiz format driverlerin güncellenmesi en onemlisi BIOS guncellemesi.

Eski işlemci ile BIOS guncellemesi vb yaptım. Bence de illa FPS yükselmesi gerekir. Hatta Car X Drift Racing oyununda tam tersi FPS düştü. 100 FPS görüyorken 75 85 arası geziyor. Çok ilginç bir durum var.

Valorant değil de CS'de denedim sistemi hiçbir fark yok mesela. Sadece masaüstü gezintisi, sistemin kendine gelmesi falan iyileşti o kadar. Valorant denemek lazım.

Eski işlemci ile BIOS guncellemesi vb yaptım. Bence de illa FPS yükselmesi gerekir. Hatta Car X Drift Racing oyununda tam tersi FPS düştü. 100 FPS görüyorken 75 85 arası geziyor. Çok ilginç bir durum var.

Format atmayı deneyin belki iş görür.

Eski işlemci ile BIOS guncellemesi vb yaptım. Bence de illa FPS yükselmesi gerekir. Hatta car X drift racing oyununda tam tersi FPS düştü. 100 FPS görüyorken 75 85 arası geziyor. Çok ilginç bir durum var.

CMD'ye winget upgrade --all yazarak guncel olmayan driver varsa guncelle.

Geri
Yukarı