İşlemci voltaj düşürünce uyku ayarının bozulması

mstf_zgr

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Oyun laptopu olmayan laptoplarla oyun oynamak konusunda ciddi bir geçmişim var. Taşınabilirlikten vazgeçemediğim için ağır laptoplara yönelemiyorum hala. Oyun optimizasyonu için Laptop'umda Intel XTU üzerinden küçük bir voltaj düşürme işlemi uyguladım (-.050MV) aynı zamanda short Power Max değerini 25Watt yaptım ki Power limit throttling yaşamayayım. Maksimum Turbo frekansı da 3.4GHz'den 2.9 GHz'ye çekince ne sıcaklık ne de güç limitine takılmıyorum uzun vadede. Yeni laptop olduğu için bakım işine hiç girmedim. Oyunlarda güzel sonuç aldım, 5-6 derece fark etti. Hatta üstüne GPU voltajını da oyunları kapatmayacak şekilde biraz düşürünce 15 dereceye kadar avantaj sağladım. Normal kullanımda da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ancak bir şey fark ettim. XTU üzerinden herhangi bir değişim yaptıktan sonra bilgisayarın kapağını kapatınca ya da klavyeden uykuya alınca kendi kendine yeniden başlatıyor. Varsayılan ayarlara alınca bir sıkıntı yok. Böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Olduysa bunun açıklaması nedir sizce?
İşlemci: i5 8250U.
GPU: MX150 25W.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı