İşlemcideki ekran kartı ile harici ekran kartını aynı anda kullanma

Pixel_x

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Bilgisayarım da AMD A10-7890K işlemciyi kullanıyorum, harici bir ekran kartı alırsam hem işlemcide ki, GPU'yu hem de harici ekran kartını aynı anda veya harici ekran kartını tam performansta kullanabilir miyim?

Almak istediğim ekran kartı: Nvidia GTX 1050 Tİ.

RSM1.JPG

Son düzenleme:
Multi gpu desteği bazı dx 12 oyunlarında var. Ashes of singularity bir tanesi, başka aktif destekleyen var mı bilmiyorum. Onun dışında oyunlar için bu mümkün değil. Şunu da söylemek lazım 1050 Ti alacaksanız böyle bir şeyle uğraşmaya gerek yok. İşlemcideki gpudan kat ve kat güçlüdür 1050 Ti.

Harici ekran kartı tamam da dahili grafik arabirimi ile SLI yapmaya çalışanı görmemiştim hiç :)
Cevap olarak ikisini aynı anda kullanamazsın. Öyle bir şey yok. Lüzum da yok. 1050ti gayet kafi.

O dediğiniz şey var aslında. AMD, buna ''dual graphics'' diyor. Ama R7 250 gibi bazı kartlar için geçerli. Haliyle GTX 1050 Ti bu kartlardan biri değil. Zaten GTX 1050 Ti alıyorsanız, böyle bir şeye de gerek yok.

Ama düşük bütçelerde bu serideki işlemcileri kullanan ve performans artışı sağlamak isteyen kullanıcılar için halen uygulanabilecek bir yöntem AMD Dual Graphics.

7890-K kullandım, zaten @Sercan1096 söylenecekleri söylemiş. R7 2xx serisi kartla CrossFire'a benzer bir sistem olan Dual Graphics oluyor. Dual Graphics ki tane R7 gibi çalışıyor, ikisini toplasan bir GTX 1050 Ti etmez. O işlemciye GTX 1050 Ti ideal olacaktır.

Multi gpu desteği bazı dx 12 oyunlarında var. Ashes of singularity bir tanesi, başka aktif destekleyen var mı bilmiyorum. Onun dışında oyunlar için bu mümkün değil. Şunu da söylemek lazım 1050 Ti alacaksanız böyle bir şeyle uğraşmaya gerek yok. İşlemcideki gpudan kat ve kat güçlüdür 1050 Ti.
GTX 1050 Ti alma sebebim oyunları daha kaliteli bir şekilde kasmadan 1080p de oynamak..
Harici ekran kartı tamam da dahili grafik arabirimi ile SLI yapmaya çalışanı görmemiştim hiç :)
Cevap olarak ikisini aynı anda kullanamazsın. Öyle bir şey yok. Lüzum da yok. 1050ti gayet kafi.

7890-K kullandım, zaten @Sercan1096 söylenecekleri söylemiş. R7 2xx serisi kartla CrossFire'a benzer bir sistem olan Dual Graphics oluyor. Dual Graphics ki tane R7 gibi çalışıyor, ikisini toplasan bir GTX 1050 Ti etmez. O işlemciye GTX 1050 Ti ideal olacaktır.

GTX 1050 Ti alsam, bu bilgisayarda sıkıntısız oynayabilir miyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı