İşlemcileri güncellemek gerekiyor mu?

larenno

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Vatandan hazır kasa sistem aldım içinde Windows olmadan ve şimdi Windows'u kurdum güncellemeleri yapmaya çalışıyorum aygıt yöneticisinde işlemci kısmında 7 8 adet i3 12100F işlemci gözüktü ve her biri 2009 sürümlü. İşlemciler güncelleme gerekiyor mu? Güncellemek için ne yapmalıyım? Hangi program kullanmalıyım?
Not: Windows Update kısmını yapıyorum işlemci ile alakalı bir güncelleme göremedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcilerde bizim elimizle güncelleme yapmak veya sürücü kurmak gibi bir durumumuz yoktur. İşlemci sistem tarafından otomatik tanınır ve eğer işlemci ile ilgili sistemsel bir güncelleme gelecekse Windows Update üzerinden sistem güncellemesi olarak sisteme işlenir ve sen işlemci güncellemesi olarak göremezsin bunu. Kısacası bizim tarafımızdan işlemci güncellemesi yapmak gibi bir şey söz konusu değil.

Aşağılara in orada var indir kur.

Aşağılara in orada var indir kur.
chipset denilen olay riskli mi işlemci güncellemesi ile ilgili bir araştırma yaptım riskli risk kabul etmiyoruz gibi yazılar gördüm hocam eğer öyle ise şimdilik acelesi yok

chipset denilen olay riskli mi işlemci güncellemesi ile ilgili bir araştırma yaptım riskli risk kabul etmiyoruz gibi yazılar gördüm hocam eğer öyle ise şimdilik acelesi yok
Bu kadar riskli mi diye düşünecek hiçbirşey yok ortada. Chipset sürücüsü anam babam basit bir yükleme ve güncellemedir. İşlemci güncellemesi diye birşey olmadığını zaten yukarıda belirtmiştim. Riskli diye söyledikleri şey belki işlemci için düzenlemeler içeren bios güncellemesidir. Resmi kanallardan indirip düzgün şekilde yaparsan onunda riski yok. Dikkat et senin işlemci güncellemesi diye sorduğun soruyu chipset olarak algıladı insanlar çünkü işlemci güncellemesi diye birşey yok.

Bu kadar riskli mi diye düşünecek hiçbirşey yok ortada. Chipset sürücüsü anam babam basit bir yükleme ve güncellemedir. İşlemci güncellemesi diye birşey olmadığını zaten yukarıda belirtmiştim. Riskli diye söyledikleri şey belki işlemci için düzenlemeler içeren bios güncellemesidir. Resmi kanallardan indirip düzgün şekilde yaparsan onunda riski yok. Dikkat et senin işlemci güncellemesi diye sorduğun soruyu chipset olarak algıladı insanlar çünkü işlemci güncellemesi diye birşey yok.
teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı