İşlemcinin Sorunsuz Olduğunu Nasıl Test Edebilirim?

mwsg

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba,
İkinci el bir işlemci alacağım ürün orijinal mi, performans olması gerektiği gibi mi nasıl test edebilirim? Bunun için tavsiye edebileceğiniz ücretsiz bir benchmark yazılımı var mı?

İşlemcinin üzerinde model vs.bilgileri yazar fakat almadan önce satıcının veya kendi bilgisayarında dene şu kodu yaz:Windows arama kısmına gelip oraya dxdiag yazıp enterla ondan sonra bir sayfa gibi bir şey açılacak orda ekran kartından işlemcisine kadar her bilgiyi verecektir.Test etmek içinde Geekbech yazılımını kullanabilirsin diye düşünüyorum.

İşlemcinin sahtesini hiç duymadım bir sorun olacağını sanmıyorum.
İşlemcinin üzerinde model vs.bilgileri yazar fakat almadan önce satıcının veya kendi bilgisayarında dene şu kodu yaz:Windows arama kısmına gelip oraya dxdiag yazıp enterla ondan sonra bir sayfa gibi bir şey açılacak orda ekran kartından işlemcisine kadar her bilgiyi verecektir.Test etmek içinde Geekbech yazılımını kullanabilirsin diye düşünüyorum.

Sahte dediğim bazen örneğin aynı pin uyumuna sahip i3 işlemciyi i7 gösterme gibi işlemler yapılabiliyor. Geekbench'e bakacağım teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı