İşlemcinin tüm çekirdeklerinin çalişması overclock mudur?

Noqx

Decapat
Daha fazla  
Msconfig'den işlemcimin sanal çekirdeklerinin hepsini aktifleştirdim ve görev yöneticisini açtım. İşlemci frekansı artmış bu overclock mudur yoksa işlemcinin tam performans vermesi midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya bu konuda çok bi bilgim yok. Anladığım kadarıyla oc yapmadım o zaman.

MSConfig'den işlemcimin sanal çekirdeklerinin hepsini aktifleştirdim ve görev yöneticisini açtım. İşlemci frekansı artmış bu overclock mudur yoksa işlemcinin tam performans vermesi midir?

Overclock işlemci çekirdeklerinin hızının arttırılmasıdır. BIOS üzerinden yapılır. Sizin yaptığınız işlem Overclock değildir. Overclock yapılması için işlemcinin çarpan kilidinin açık olması gerekir.

MSConfig'den işlemcimin sanal çekirdeklerinin hepsini aktifleştirdim ve görev yöneticisini açtım. İşlemci frekansı artmış bu overclock mudur yoksa işlemcinin tam performans vermesi midir?

Nasıl etkinleştirdiniz?

Nasıl etkinleştirdiniz?
Msconfigden gelişmiş ayarlar dedim. Işle.ci çekirdek sayısı diye bi şey vardı yanlış hatırlamıyosam. Onu aktifleştim. 8 sanal çekirdek var. 8 sanal çekirdeğide seçtim. Uygula dedim.

O ayarı otomatikte bırakmanız daha iyi olur. Açık olması bilgisayar bostayken de yüksek enerji harcamasına sebep olur. Ama bilgisayar hızlanmaz.

Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…