İşlemciye overclock yapmak zararlı mı?

SKRAPY

Decapat
Daha fazla  

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıkları yerinde tutarsan, hayır.

Bazı işlemciler için daha iyi mesela R5 3600 sisteme fazla voltaj geldiği için fazla ısınıyor yapılması sıcaklığı düşürüyor ve performansı arttırıyor (silikonuna bağlı olarak)

İşlemciler belirli bir sıcaklığın üzerinde kendilerini korumak için kapatırlar sistemi. Ama böyle olmayacağını düşünürsek, 90 derece sonrası sıkıntı.
peki benim Eylül 2021'de rtx 3060'li monster tulpar notebook almıştım. PUBG oynarken aşırı sıcak oluyor 85 90 derece kadar ısınıyor. overclock vb.. yok hala problem var. Bir şey sıkıntı mı

Peki benim eylül 2021'de RTX 3060'li Monster Tulpar notebook almıştım. PUBG oynarken aşırı sıcak oluyor 85 90 derece kadar ısınıyor. Overclock vb. Yok hala problem var. Bir şey sıkıntı mı?

Sorun yaşatacak kadar ısınırsa zaten kendini kapatır. Sıcaklıları düşürmek için termal macununu yenileyebilir ve fanları temizleyip tozunu alabilirsiniz.

Sorun yaşatacak kadar ısınırsa zaten kendini kapatır. Sıcaklıları düşürmek için termal macununu yenileyebilir ve fanları temizleyip tozunu alabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Teknik servisine göndereceğim ömür boyu bakım paketi vardı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…