İşlemciye termal macun sürülmesine rağmen 100 derece

Turbo Mod açık güç limitini ise nereden kaldırıldığını bilmediğim için yapmadım (Turbo Mod dediğiniz şey OverClock dur umarım çünkü BIOS'da OC diye bir yer var orası açık bende )

Bende i5 11400F var. Turbo mod açıkken aynı sorunu yaşıyordum güzel bir kule tipi soğutucu olmasına rağmen. Intel'in kendi yazılımını indirip güç limitini düşürerek tekrar testleri yapabilirsiniz. Ben ilk başta 200W ile başladım en uygun 80W benim soğutucuma göre. Yükte 75 Derece görüyor.

Turbo modu kapatıp da deneyebilirsiniz ama oyunlarda FPS düşmesi yaşadım ben.

Bende i5 11400F var. Turbo mod açıkken aynı sorunu yaşıyordum güzel bir kule tipi soğutucu olmasına rağmen. Intel'in kendi yazılımını indirip güç limitini düşürerek tekrar testleri yapabilirsiniz. Ben ilk başta 200W ile başladım en uygun 80W benim soğutucuma göre. Yükte 75 Derece görüyor.

Turbo modu kapatıp da deneyebilirsiniz ama oyunlarda FPS düşmesi yaşadım ben.
İntel'in Yazılımının linkini bırakabilir misin hocam zahmet olmazsa.

İntel'in Yazılımının linkini bırakabilir misin hocam zahmet olmazsa.

Ya kullandığım macun kalitesiz yada çok kalın sürdün. Teknobiyotikten arctic mx4 öneririm. Uygularken ince ve yüzeyi tam kaplar şekilde uygulamalısın. Ayrıca fan hızını kontrol et ve fanın iyi oturduğundan emin ol.

Bazı kişiler kapağı açık tutun yazmış ama eğer Rusya gibi soğuk yerlerde yaşamıyorsanız bunu yapmak durumu daha kötü hale getirir çünkü kasa içindeki hava akışı bozulur.

100 dereceye çıkması hava akışından ya da termal macundan olacak şeyler değiller. 200 Liralık termal macun da denedim yine de yükte 100 derece görüyordu.

Ya kullandığım macun kalitesiz yada çok kalın sürdün. Teknobiyotikten arctic mx4 öneririm. Uygularken ince ve yüzeyi tam kaplar şekilde uygulamalısın. Ayrıca fan hızını kontrol et ve fanın iyi oturduğundan emin ol.
Vatandan 110TL ye satin aldım yanında macunu yaymak için aparat ta verdiler de elime falan bulaştırdım yeniden işlemciyi temizleyip sürsem olur mu acaba bu sefer parmağımla ama?

Yeni konular

Geri
Yukarı