İşlemciyi anakarta monte etmek

Akfortisev

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ilk defa montaj yapacağım daha gelmedi parçalar ama sorum şu olacak saçma bir soru ama işlemcinin anakarta tam oturduğunu nasıl anlayabilirim? Sonra yanlış yapıp bozmamak adına 1-2 gündür epey video izledim hemen hemen her şeyi anladım ama işlemci anakarta tam oturdugunda herhangi bir ses falan çıkıyor mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@dafry Joker fanları artsın mutlu oluyorum. :D

Yanlış bilgiler var işlemcinin kenarındaki üçgene göre hareket edeceksiniz, ses çıktığını söyleyenler tam olarak nasıl çıkıyor o ses? Ses çıkmaz.
AM4: İşlemciye bastırmayın o zaten oturuyor, sonra ise kenardaki çubuğu indirin tamamdır.
Yönlere bakarak yapılacağını söylemiştim zaten. İşlemciyi yuvaya otururken hafif bir tık sesi çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yönlere bakarak yapılacağını söylemiştim zaten. İşlemciyi yuvaya otururken hafif bir tık sesi çıkıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O ses anakarta işlemci sürttüğü için gelen ses :D?
RAM montajı gibi ''Tak!'' diye bir ses gelmez.

O ses anakarta işlemci sürttüğü için gelen ses :D?
RAM montajı gibi ''Tak!'' diye bir ses gelmez.
RAM montajı gibi ''Tak!'' diye bir ses geliyor demedim zaten. Sadece sürtme sesi yok. Pinleri anakartın üstüne bırakıyorsun ve bu hafif bir tık sesi çıkartıyor.

RAM montajı gibi ''Tak!'' diye bir ses geliyor demedim zaten. Sadece sürtme sesi yok. Pinleri anakartın üstüne bırakıyorsun ve bu hafif bir tık sesi çıkartıyor.
Bu ses doğanın kanunu? Bir nesne ile bir nesne çarpışırsa ses çıkar. Bu tabii ki olacak uzayda montaj gerçekleştirmiyoruz. Ama oturtma ile oluşan bir ses yok.

Arkadaşlar çevremde iyi bilgisiyarcı yok sağlam diyebileceğimiz o yüzden kendim yapmak zorundayım, şişli civarı iyi güvenilir bilgisiyarcı varmı montaj yaptırmak için?

Geri
Yukarı