İşlemciyi yoracak bir şey yaptığımda tiz bir ses geliyor

Slavhes

Femtopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. İşlemcimin 2 tane sorunu var bunları sormak istiyorum. Birinci sorum: Bilgisayarda işlemciyi yoracak şeyler yapınca (oyun açmak gibi) işlemci fanında tiz bir ses geliyor. Oyunu kapatınca gidiyor. İkinci sorum: İşlemcim onu yoracak işler yapınca (oyuna girme vs.) fandan o tiz ses gelip bir anda bilgisayar yeniden başlıyordu. En yüksek işlemci durumunu %70 yapınca daha kapanmıyor. (bu işlemi 1. sorudan önce uyguladım.) Neden kaynaklı? Termal macunu eski ama termal macundan kaynaklıysa bilgisayar komple kapanıyor diye duymuştum. Biraz uzun oldu umarım kafanız karışmamıştır :D.

İşlemci fanından tiz ses gelmez. Ses tıslama gibi mi? Eğer öyleyse Coil Whine sorunundan müzdaripsiniz. Yüksek ihtimal ekran kartınızdan geliyor. Ancak performansa etki etmez rahat olabilirsiniz.
Ekran kartı kullanmıyorum.
Bende de laptopta aynı sorun var sanırım kulak çınlaması gibi bir ses geliyor :D
aynen öyle :D kulak çınlaması gibi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğiniz ses bu videodaki 0:33 deki sese benziyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ses bu videodaki ile aynı. Ama önden gelen yüksek fan sesi değil. Arkadan bir çınlama sesi geliyor farkındaysanız. Ama benimki bu kadar fazla değil ve daha tiz.

Geri
Yukarı