İşletim sistemi kurulu 2 diskle bilgisayar nasıl açılır?

Eren Ömer Acar

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım ve sistemi satın alırken Windows 10'u direkt aldığım site üzerinden satın alacağım yani işletim sistemi kurulu bir şekilde gelecek (SSD'ye). Bu sistem geldiğinde ben içinde Windows 10 kurulu olan eski harddiskimi yeni sisteme bağlayıp içinden birkaç dosyayı yeni harddiskime aktaracağım. Zaten SSD'ye Windows 10 kurulu olacak, eski Windows 10 kurulu olan harddiski taktığımda bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? Yani dümdüz ikisini takıp hiçbir şey yapmadan açsam bir şey olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktaracagın dosyalar video,resim gibi şeylerse eski hdd'nin boot yapmasına gerek yok.Usb'den çalışan hiren bootcd oluşturup windowsu bu şekilde açıp dosyalarını kolayca diğer hdd ye aktarabilirsin.Sonra istersen formatlarsın direk Ssd den açılır.

Şöyle olucak oyun dosyalarımı ve bir kaç resim video alacağım işim bitince eski hddyi çıkaracağım.İkisi takılıyken ve iki işletim sistemi varken açsam bir sorun yaşar mıyım yoksa seçili sdd deki windowsu normal şekilde başlatır mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı