İşletim sistemi ve Kernel yazmak için hangi diller öğrenilmeli?

Linux üzerinden yazacaksam yine mi C öğrenmem gerekecek? Ayrıca C++ ve C# öğrenmeli miyim?

Hocam bende bu işin içinde olarak; sadece C yeterli. Lakin bir uygulama vs yapacağın zaman dediğin gibi C++ ve C# geçebilirsin. Linux Kernel develop için C yeterli ama biraz uzmanlaşman lazım.

Hocam bende bu işin içinde olarak; sadece C yeterli. Lakin bir uygulama vs yapacağın zaman dediğin gibi C++ ve C# geçebilirsin. Linux Kernel develop için C yeterli ama biraz uzmanlaşman lazım.
Nereden C öğrenerek uzmanlaşabilirim?

Nereden C öğrenerek uzmanlaşabilirim?

YouTube'dan izlemenizi tavsiye etmem. Ben yabancı kaynaklardan okuya okuya öğrendim. Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Ama öğrendiklerimi bir yandanda yazdım, derleyip çalıştırdım. Sizde bu şekilde daha hızlı öğrenirsiniz.

Acaba kitabını alıp okuyup deneyerek öğrenebilir miyim sizce?

Acaba kitabını alıp okuyup deneyerek öğrenebilir miyim sizce?

Kitapla hiç okumadım ama web sitesinden bakarak deneye, deneye bayağı yol kattım ben.

NOT: Assembly için kitabını almıştım ama derlemeyip, denemeyince pek anlamıyordum. Bu yüzden denemen lazım kodları.

Kitapla hiç okumadım ama web sitesinden bakarak deneye, deneye bayağı yol kattım ben.

NOT: Assembly için kitabını almıştım ama derlemeyip, denemeyince pek anlamıyordum. Bu yüzden denemen lazım kodları.
Tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…